Rekrutacja 2019/2020 - ważne informacje w sprawie rekrutacji znajdziesz >> tutaj <<

Odkrywamy bezpieczeństwo

3 października uczniowie klas drugich, w ramach programu "Odkrywamy bezpieczeństwo", uczestniczyli w spotkaniu z wykładowcami Szkoły Policji
w Słupsku. Wykładowcy w przystępny sposób przypomnieli dzieciom bardzo ważne aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które powinni zapewniać rodzice czy opiekunowie podczas przewożenia ich w pojazdach. Przypomniano także podstawowe zasady prawidłowego korzystania z przejść dla pierwszych - zarówno tych z sygnalizacją świetlną, jak i bez niej.

1


Rozmawiano również na temat prawidłowego poruszania się rowerem. Poruszono także kwestię zachowania podczas spotkania z agresywnym psem - zaprezentowano pozycje ciała jakie należy zastosować, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Podczas spotkania dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie ogólnie pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Uczniowie wskazywali na zagrożenia, również te popełnianie przez swoich najbliższych. Aktywnie brały udział w rozmowach, dzieląc się swoimi doświadczeniami.

2

3

4

 

6

 7

 

0
0
0
s2sdefault