Rekrutacja 2020/2021 - ważne informacje w sprawie rekrutacji znajdziesz >> tutaj <<

LIGA NAJLEPSZYCH MATEMATYKÓW - w krainie MATLANDII

LIGA NAJLEPSZYCH MATEMATYKÓW - w krainie MATLANDII

Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie matematycznej z elementami rywalizacji. W zabawie może wziąć udział każdy uczeń, który potrafi korzystać z internetu, chce ćwiczyć pamięć
i logiczne myślenie oraz doskonalić umiejętności matematyczne.

Zabawa, która jednocześnie jest konkursem, polega na rozwiązywaniu zadań (głównie w domu) przedstawionych w formie gry komputerowej. Tak jak w grze komputerowej uczestnicy zdobywają punkty, medale i nagrody, a na gruncie szkolnym - oceny. Do każdego zadania można podchodzić wiele razy (jak do każdego poziomu gry). Liczy się najlepszy wynik.

Bazą do tej gry jest dostępny przez internet program dla uczniów klas 4–8 MATLANDIA (https://matlandia.gwo.pl/). Koszt rocznego szkolnego dostępu do gry to 25 zł i zależy od ilości osób chętnych. Gdy liczba uczniów chętnych będzie duża – możemy wynegocjować duże rabaty, a nadwyżkę przeznaczyć na nagrody.

Zabawa trwa od października do maja. Na początku każdego miesiąca uczniowie otrzymują zadania do rozwiązania (na poziomie każdej klasy inne – dostosowane do wiadomości
i umiejętności). Muszą je rozwiązać w dowolnym czasie do końca tego miesiąca.

Na początku kolejnego miesiąca nagradzamy najlepszych na każdym poziomie osobno. Pięciu najlepszych uczniów z poszczególnych poziomów otrzymuje cząstkowe oceny celujące
z matematyki, a 5 kolejnych – cząstkowe oceny bardzo dobre. Pod koniec maja odbędzie się finał, w którym weźmie udział 5 najlepszych uczniów z każdego poziomu. Finał wyłoni mistrza matematyki klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych. Przewidziane są nagrody!

Osoby, które chciałyby rozwijać swoje umiejętności matematyczne, uczyć się przez zabawę, zdobywać medale i rywalizować wpłacają do swoich nauczycieli matematyki 25 zł do 10 października.

Korzystać z programu mogą również uczniowie, którzy nie chcą rywalizować, a jedynie doskonalić swoja wiedzę matematyczną.

Zachęcamy i zapraszamy nauczyciele matematyki

0
0
0
s2sdefault