Rekrutacja 2020/2021 - ważne informacje w sprawie rekrutacji znajdziesz >> tutaj <<

Otwarta Firma – wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku

Otwarta Firma – wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku

        28 października uczniowie klasy 8b odwiedzili Komendę Miejską Policji w Słupsk. Asp. szt. Grzegorz Piołunkowski, asp. Dariusz Stukan, asp.szt. Grzegorz Chiloński i mł.asp. Piotr Sankowski - na co dzień przewodnicy psów służbowych w KMP w Słupsku - zaprezentowali młodzieży pokaz posłuszeństwa psa służbowego i opowiadali o tym, jak bezpiecznie obchodzić się ze zwierzętami.

            Kolejnym punktem było spotkanie z st. asp. Pawłem Lemanem i st. sierż. Dariuszem Albinem – technikami kryminalistyki, którzy pokazali, jak zabezpiecza się ślady kryminalistyczne
i opowiedzieli, w jakich przypadkach jest to konieczne. Następnie uczniowie przeszli do stanowiska kierowania, czyli tzw. „dyżurki”. Tam młodzież miała okazję zobaczyć, jak wygląda przyjęcie zgłoszenia i wysłanie patrolu na interwencję. Podczas rozmowy z dyżurnym jednostki, ósmoklasiści usłyszeli jakie konsekwencje ponoszą osoby, które robią sobie żarty, dzwoniąc na numer alarmowy. Kolejnym punktem odwiedzin w KMP w Słupsku była możliwość zobaczenia pomieszczeń dla osób zatrzymanych. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym opowiadał nadkom. Janusz Dwulit – zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, który w trakcie spotkania zaprezentował sprzęt, który na co dzień używają funkcjonariusze drogówki. Policjant podkreślił istotę przestrzegania przepisów. 
W spotkaniu uczestniczyli również policjanci z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej: mł. asp. Edyta Żuk i st. sierż. Jakub Bagiński, którzy pokazali, na czym polega ich służba. Uczniowie nie kryli zadowolenia z odwiedzin w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku. Stwierdzili, że służba w policji jest bardzo atrakcyjna. Co ważne, niektórzy uczniowie deklarowali powrót w przyszłości
z zaznaczeniem, że również założą mundur.

003firmapol

004firmapol

002firmapol

001firmapol

 

0
0
0
s2sdefault