Rekrutacja 2020/2021 - ważne informacje w sprawie rekrutacji znajdziesz >> tutaj <<

Klasa 6f w Baszcie Czarownic

           5 grudnia w ramach realizacji projektu Otwartej Firmy, klasa 6f zwiedziła Basztę Czarownic
i zaznajomiła się z ofertą słupskiej Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej oraz pracą kuratora sztuki – naszej przewodnik, p. Małgorzaty Różańskiej. Jednocześnie zwiedziliśmy i podziwialiśmy wystawę słupszczanki p. Weroniki Wysockiej - absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie,
pt. Where all problems end:

Tworzona przez artystkę diarystyczna instalacja splata i przechwytuje historie kolektywnego ciała, które w dobie rozwoju przemysłu odpowiadało na binarny podział władzy i pracy: majstra
i poddanych mu pracowniczek. Obiekt stworzony z nałożonych na siebie warstw materiału zakupionego w warszawskich i słupskich sklepach z odzieżą używaną, prezentowany od wejścia aż do najwyższej kondygnacji galerii, materializuje się ostatecznie w postaci wideo.

Zachęcamy do galerii zdjęć.

001BASZTA

002BASZTA

003BASZTA

004BASZTA

005BASZTA

0
0
0
s2sdefault