Rekrutacja 2020/2021 - ważne informacje w sprawie rekrutacji znajdziesz >> tutaj <<

Starsi czytają młodszym

"Starsi czytają młodszym"

         Książka otwiera przed nami magiczne drzwi do innego świata. Udowodniły to dzieci z naszej szkoły, które uczestniczyły w akcji "Starszy czyta młodszemu". Uczniowie klasy V e, V c, V d wybrali się w odwiedziny do swoich młodszych kolegów. Maluszki z klasy drugiej i trzeciej wysłuchały fragmentów książek: "Król Maciuś I" , "Kajtuś Czarodziej", " Józki, Jaśki i Franki" autorstwa naszego patrona szkoły - Janusza Korczaka. Pierwszaczki przeniosły się w krainę baśni pana Hansa Christiana Andersena. Dzieci z wielką uwagą przysłuchiwały się przygodom książkowych bohaterów i wzorowo odpowiadały na pytania. Najlepsi słuchacze otrzymali pamiątkowe medale i słodkie co nieco. Starsi koledzy miło spędzili tam czas, a dzieci bardzo spontanicznie okazywały im wdzięczność za możliwość przeniesienia się w książkowy świat.

            Czytanie to wielka wartość - o tym nie trzeba nikogo przekonywać! W naszej szkole starsi czytają młodszym, bo przecież, jak powiedziała Wisława Szymborska, czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

005czyta

006czyta

003czyta

002czyta

0
0
0
s2sdefault