W świątecznym nastroju upływały nam dni spędzone w świetlicy szkolnej. W trakcie zajęć poznawaliśmy tradycje bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Wspólnie śpiewaliśmy piękne polskie kolędy i pastorałki. Wykonywaliśmy ozdoby choinkowe i różne akcesoria, które wystawiliśmy na kiermaszu organizowanym w naszej szkole. W tych dniach gościliśmy też uczestników OHP, którzy przygotowali atrakcyjne warsztaty artystyczne. Starsi koledzy zainspirowali nas do wykonania kartek świątecznych. Wszystkie były piękne, o czy zapewniały nas osoby obdarowane.

Uczestniczyliśmy także w zajęciach interpersonalnych pod hasłem „Dzięki Tobie, ktoś się uśmiechnie”. Wielką radość sprawiło nam wykonanie grupowych tablic poglądowych, a cykl tematycznych zabaw utwierdził nas w przekonaniu, że miłe słowa są kluczem do ludzkich serc.

„Dzień jeden w roku” – te słowa piosenki zgromadziły nas przy wigilijnym stole w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną. Była pięknie ubrana choinka, rozbrzmiewały kolędy, a my nie kryjąc wzruszenia, składaliśmy sobie świąteczne życzenia.