Luty

Zima w tym roku nie zawitała do nas w pełnej krasie. Nie było śniegu i lodu. Nie mogliśmy lepić śniegowego bałwana, urządzać bitwy na śnieżki, zjeżdżać na sankach i ślizgać się na łyżwach. Szkoda! Nie przeszkadzało nam to jednak, aby aktywnie uczestniczyć w zajęciach tematycznych „Zima wokół nas”. Rozwiązując łamigłówki i krzyżówki, wykonując plakaty o tematyce zimowej, spoglądaliśmy w okno na próżno wypatrując oznak prawdziwej zimy. Na zajęciach gościliśmy panią pielęgniarkę, która instruowała nas jak dbać o własne zdrowie i wspólnie przygotowaliśmy zdrowe, zimowe śniadanie. Nie zabrakło zabaw ruchowych na sali gimnastycznej oraz w kąciku zabaw.

10 lutego grupa uczniów z klasy IIId wybrała się do pobliskiej sali rozrywki „Dżungla Park”. Była to nagroda za udział w konkursach organizowanych na terenie świetlicy. Oto co powiedzieli nam po powrocie „Było super! Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji i zabaw z animatorem”. Nie dziwi więc, że pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Walentynki do naszej świetlicy zawitały już 11 lutego pod hasłem „Tydzień dobrych uczuć”. Dowidzieliśmy się w jaki sposób obchodzi się je na świecie i jakie są najpopularniejsze prezenty walentynkowe. Z dostępnych źródeł poszukiwaliśmy ciekawostek o sercu. Po raz drugi gościliśmy też w świetlicy uczestników OHP. Tym razem pod okiem starszych kolegów projektowaliśmy i wykonywaliśmy niepowtarzalne kartki walentynkowe.

17 lutego pamiętaliśmy o naszych najmilszych zwierzątkach – kotkach, bo jest to ich święto. Z tej okazji urządziliśmy galerię zdjęć pn. „Pokaż fotkę swego kotka” oraz wykonywaliśmy prace plastyczne, natomiast 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Przygotowaliśmy mnóstwo informacji i ciekawostek na ich temat, a także lepiliśmy plastelinowe figurki tych prehistorycznych zwierząt.