W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca w szkołach nie odbywały się żadne zajęcia stacjonarne, a więc nasza świetlica także nie sprawowała opieki. Od 25 marca szkoły, a także nasza prowadzą nauczanie zdalnie. Zajęcia świetlicowe zostały wznowione od 25 maja dla uczniów
klas I-III, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej. Godziny pracy świetlicy w naszej szkole nie zmieniły się tj. od 6.30 do 16.30. Częściowe otwarcie szkoły ułatwiło rodzicom powrót do pracy. Uczniowie uczestniczą jednak w lekcjach, ale w niepełnym wymiarze dzięki nauczycielom sprawującym opiekę nad dziećmi. Wychowawcy klas przesyłają zdalnie zadania dydaktyczne do wykonania w czasie pobytu w świetlicy przez uczniów, a nauczyciele opiekujący się nimi wspomagają swoich uczniów w ich realizacji. Grupy podzielono według poziomu klas co ułatwia pracę. Do każdej grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele. Sale, w których przebywają uczniowie są wietrzone co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć. Wszystkie wytyczne zostały spełnione odnośnie ilości dzieci, odległości między stanowiskami dla uczniów itp. Nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

Pierwszy tydzień pobytu w szkole upłynął na wdrażaniu się do nowych rygorów i na przyzwyczajaniu się do innych form nauki, a także zabawy.