W listopadzie…

W naszej świetlicy w tym roku szkolnym prowadzimy zajęcia związane z bezpieczeństwem w ramach innowacji pn. : „ BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA WTEDY DOBRA JEST ZABAWA- uświadamianie dzieciom przyczyn powstawania sytuacji niebezpiecznych oraz kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających własnemu bezpieczeństwu i innych osób.”

W ramach tej innowacji w listopadzie poznaliśmy numery alarmowe i pojazdy ratownicze na zajęciach pod hasłem „Na pomoc”. Okazało się ,ze potrafimy połączyć numery telefonów alarmowych z odpowiednimi pojazdami. Znamy tez sygnały alarmowe pojazdów uprzywilejowanych. W trakcie tych zajęć dowiedzieliśmy się także , w jakich sytuacjach należy wezwać odpowiednie służby.

Byliśmy głównymi organizatorami „Łooopiornej Imprezy Andrzejkowej” dla klas I – III połączonej z dyskoteką, która odbyła się na sali gimnastycznej w naszej szkole. Było miło, sympatycznie, wesoło i kolorowo. Nad głowami latały magiczne koty i nietoperze.

W świetlicy także mieliśmy swoje andrzejkowe wróżby . Mogliśmy dowiedzieć się m.in. , co nas czeka w przyszłości.