Rekrutacja 2020/2021 - ważne informacje w sprawie rekrutacji znajdziesz >> tutaj <<

You and I

  REGULAMIN

 

 

 

Projekt Erasmus + “BREWISE”

W kwietniu 2019r. na Łotwie odbyła się wymiana międzynarodowa uczniów i nauczycieli w projekcie Erasmus+. W trakcie wizyty wzięliśmy udział w warsztatach artystycznych i tworzyliśmy stroje
z materiałów recyklingowych. Dodatkowo uczniowie integrowali się w trakcie zajęć w ceramikarni
i zajęć sportowych. Zwiedziliśmy m.in. Rygę, muzeum chleba oraz bazylikę w Aglonie.

004lotwa

002lotwa

003lotwa

005lotwa

007lotwa

006lotwa

008lotwa

009lotwa

010lotwa

011lotwa

012lotwa

013lotwa

014lotwa

016lotwa

015lotwa

017lotwa

018lotwa

019lotwa

 

 Spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli

 

           W listopadzie 2019r. w Turcji odbyło się spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli. Celem spotkania szkoleniowego była wymiana dobrych praktyk oraz wypracowanie innowacyjnych metod form prowadzonych zajęć pozalekcyjnych, aby były one atrakcyjne dla uczniów oraz wpisywały
się w rzeczywistość w jakiej funkcjonują dzieci w obecnych czasach.

            Nauczyciele szkół partnerskich przygotowali prezentacje na temat zajęć rozwijających zainteresowania prowadzonych w ich szkołach. Pozwoliło to na wymianę doświadczeń oraz pomysłów dotyczących stosowanych form zajęć pozalekcyjnych, a także umożliwiło wypracowanie dobrych praktyk, które nauczyciele będą mogli wykorzystać w dalszej pracy z dziećmi. Jednym
z elementów spotkania szkoleniowego był udział w zajęciach plastycznych dotyczących techniki EBRU (tradycyjnej techniki malowania na wodzie charakterystycznej dla Turcji), gdzie nauczyciele mieli okazję obserwować pracę dzieci oraz nabyć umiejętność nieznanej w pozostałych krajach partnerskich metodzie artystycznej.

001szk

002szk

003szk

004szk

005szk

006szk

 

 

#ERASMUSDAYS

Dnia 12.10.2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Erasmus Days 2019. W związku z realizacją trzech projektów Erasmus+, połączyliśmy wszystkie działania projektowe i zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji. Odbyły się:

- konkurs matematyczny SUDOKU

- akcja "Zdrowe śniadanie, bystrzejszy umysł - śniadanie na świecie"

- upowszechnianie rezultatów projektów - m.in. gazetki prozdrowotnej, ulotek,

prezentacji

- przygotowaliśmy fotoksiążki obrazujące działania projektowe i dotychczasowe wymiany międzynarodowe

- malowaliśmy wielokolorowe mandale symbolizujące wielokulturowość Europy

- przygotowaliśmy nagrody dla uczniów ( z logo Erasmus+)

Wszyscy świetnie się bawiliśmy:))

001dey

002dey

 


 Wizyta w Portugalii

Marzec i Erasmus + to fascynujący wyjazd do ciepłej już o tej porze roku Portugalii. Pobyt w tym nadatlantyckim kraju rozpoczęliśmy od gorącego przyjęcia naszych uczniów przez portugalskich kolegów i koleżanki oraz ich rodziców. Długi lot z Polski zrekompensował  wspólnie spędzony czas z nowymi  przyjaciółmi. Każdy kolejny dzień niósł mnóstwo atrakcji i emocji. Uczestniczyliśmy
w zajęciach lekcyjnych, a na warsztatach plastycznych wspólnie wykonywaliśmy ciekawe prace plastyczne. Pobyt w Portugalii nie mógł obejść się bez poznania szkolnych zwyczajów, zwiedzania okolicy Sobredy, spacerów po pięknym wybrzeżu Atlantyku, delektowania się kulinarnymi specjałami oraz pobytu w stolicy tego pięknego kraju - Lizbonie.

001port

002port

003port

004port

005port

006port

007port

008port

009port

 

 

W związku z realizacją projektu Erasmus+ uczniowie naszej szkoły, razem z p.Wiolettą Małachowską, stworzyli formę sztuki przestrzennej z materiałów ekologicznych. Rzeźbę nazwano "Wieża odlotów".
Uczniowie z Łotwy i Portugalii również stworzyli piękne formy, które można zobaczyć w poniższych prezentacjach pdf.
 
001rzez
 
002rzez
 
004rzez
 
005rzez
 
006rzez
 

*Spatial art workshops in Latvia.pdf więcej

*portuguese_instalation_may19.pdf więcej

 

Druga Międzynarodowa Wymiana Uczniowska na Łotwie

            W dniach 6 – 10 maja odbyła się w szkole na Łotwie druga międzynarodowa wymiana uczniów w ramach realizacji projektu ERASMUS+ "You and me - through art to better future". W Daugavpils gościli przedstawiciele szkół z Portugalii, Turcji i Polski. W trakcie powitania wszyscy uczestnicy mieli możliwość poznania specyfiki kraju, regionu, miasta i szkoły będącej gospodarzem i organizatorem tego spotkania. W trakcie wymiany uczniowie uczestniczyli
w zajęciach projektowych, tj. w warsztatach kreatywnych pt. „Odzież nowym życiem surowców wtórnych”, w trakcie których tworzyli stroje ekologiczne. Kulminacyjnym punktem warsztatów był pokaz mody w wykonaniu uczniów szkoły łotewskiej, a następnie szkół biorących udział
w projekcie.  Innym rodzajem zajęć zaproponowanych dla uczniów były gry i zabawy rekreacyjne. Uczniowie rywalizowali w mieszanych grupach w różnych konkurencjach sportowych. Zabawy pozwoliły na lepsze poznanie się uczniów z krajów partnerskich, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie oraz komunikację w języku angielskim. Uczniowie i nauczyciele brali także udział w wielu wycieczkach: zwiedzili Bazylikę Wniebowzięcia w Aglonie, spacerowali po Wzgórzu Chrystusa, zobaczyli malownicze jezioro Certoks i wspięli się na wysoką wieżę, z której podziwiali dolinę rzeki Dźwiny. Odwiedzili także Muzeum Chleba, a następnie uczestniczyli
w warsztatach wypieku łotewskiego chleba. Wspaniałym doświadczeniem dla uczestników była wizyta w Rydze – stolicy Łotwy, gdzie uczniowie zobaczyli nowoczesną Bibliotekę Narodową, centrum rozrywkowe „Lido” oraz malownicze Stare Miasto. W kolejnym dniu uczniowie
i nauczyciele poznali tradycje garncarskie w Clay Art Center, a następnie uczestniczyli
w warsztatach ceramicznych. Po południu zwiedzili fortyfikacje w Daugavpils oraz Muzeum Sztuki Współczesnej Marka Rothko.  Czas wizyty upłynął szybko i wspaniale. Zostały zawarte nowe przyjaźnie i przykro było się rozstawać.

001lotwa

002lotwa

003lotwa

004lotwa

005lotwa

006lotwa

007lotwa

008lotwa

009lotwa

010lotwa

012lotwa

 

 ____________________________

   W lutym 2019 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne związane z realizacją  projektu Erasmus+  "Ja i Ty - przez sztukę do lepszej przyszłości". Uczniowie klas VII i VIII tworzyli prace pn."Ja i Ty – jak wyobrażam sobie siebie
i swoich kolegów ze szkół partnerskich". Najlepsze prace zostaną zabrane do Portugalii, gdzie staną się elementem wspólnej wystawy w portugalskiej szkole.

001plas

002plas

003plas

004plas

005plas

006plas

 

 

Międzynarodowy Konkurs na LOGO projektu

W związku z realizacją projektu "Ja i Ty - przez sztukę do lepszej przyszłości" programu Erasmus+ przeprowadziliśmy międzynarodowy konkurs na logo projektu. W każdej ze szkół partnerskich wybrano 3 najlepsze prace, które zostały przywiezione na Spotkanie Międzynarodowe w SP 3 w grudniu 2018r.  Po zliczeniu głosów okazało się, że jako finalne LOGO projektu, zwyciężyła praca uczennicy z naszej szkoły - Michaliny Kurowskiej.

Serdecznie GRATULUJEMY!!!

 

 

michalinalogo

 

 

 

Projekt programu Erasmus+„Ja i Ty – przez sztukę do lepszej przyszłości”

SP nr 3 w Słupsku

           W dniach 04-06 grudnia 2018r. Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku gościli u siebie nauczycieli ze szkół z Germencik w Turcji, Sobredy w Portugalii oraz Daugavpils na Łotwie. Spotkanie związane było z realizacją projektu edukacyjnego „Ja i Ty – przez sztukę do lepszej przyszłości” w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. W trakcie pierwszego dnia wizyty nauczyciele zwiedzili SP 3 w Słupsku, wzięli udział w ceremonii powitalnej oraz w warsztatach z arteterapii pod patronatem ODN w Słupsku. Drugiego dnia pojechali na wycieczkę objazdową do Trójmiasta. Ostatniego dnia odbyło się spotkanie projektowe mające na celu ustalenie szczegółów realizacji działań projektowych przez kolejne dwa lata. Po spotkaniu goście wspólnie z delegacją SP 3 w Słupsku spotkali się w Urzędzie Miasta
z Wiceprezydent Słupska Panią Martą Makuch oraz z Dyrektor Wydziału Oświaty Panią Anną Sadlak. Podczas spotkania rozmawiano o systemie edukacji
w poszczególnych krajach, podobieństwach i różnicach w pracy szkoły.

pro007

pro006

pro005

pro004

pro003

pro002

pro001

0
0
0
s2sdefault