W listopadzie

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, dnia 24 listopada 2017r. (piątek), gościliśmy
w świetlicy dla klas pierwszych panią Halinę Hołowienko pracującą w szkolnej bibliotece, która opowiadała dzieciom o różnych misiach – bohaterach książek i filmów.

Pani Halinka pokazała nam ilustracje misiów, wykonane różnymi technikami przez uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klas pierwszych opowiadali i prezentowali natomiast swoje misie przyniesione z domów.

Na zakończenie spotkania wszyscy oglądaliśmy fragmenty filmów „Paddington” oraz „Sezon na misia”.

Dnia 28 listopada 2017r. do Słupskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt zostały przekazane dary, które zbierane były w naszej szkole w miesiącu październiku i listopadzie.

Zbiórkę tą zorganizowała świetlica szkolna oraz Samorząd Uczniowski.

Zbierano także pieniądze, które przekazano na opiekę nad naszym adopcyjnym psem Bojarem.

Akcja wspierająca naszego adopcyjnego psa trwa cały rok. Uczniowie, którzy chcieliby pomóc
i zapewnić lepsze życie naszemu podopiecznemu, proszeni są o wpłacanie dobrowolnych składek
do wychowawców klas.

W szkolnej świetlicy odbyły się także WARSZTATY ŚWIATECZNE z udziałem rodziców i dzieci. Powstało wiele pięknych stroików, które zostaną wystawione na kiermaszu, a zysk zostanie przeznaczony na szkolę, świetlicę.