Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera, smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze, 10 listopada zorganizowano w naszej placówce Dzień Gier Planszowych. Była to inicjatywa szkolnego koła TPD. Tego dnia uczniowie przynieśli swoje planszówki do szkoły. Podczas wybranych lekcji, każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nie tylko różnego rodzaju gry planszowe, ale także memory, domino, bierki i warcaby. Rozgrywki były świetną rozrywką i elementem integrującym zespoły klasowe. To był przyjemny, radosny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.