„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – przygotowany przez Radę Ministrów i realizowany w latach 2016-2020 – obejmuje trzy priorytety. Priorytet trzeci, który skierowany jest do bibliotek szkolnych oraz bibliotek pedagogicznych, nadzoruje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dotyczy on wspierania bibliotek w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci oraz młodzieży, w tym zakupu nowości wydawniczych.

W grudniu 2019 roku bibliotekarki Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, panie: Izabela Drużba, Halina Hołowienko i Grażyna Stromska napisały projekt mający na celu uzyskanie funduszy na zakup nowości wydawniczych. W czerwcu 2020 roku projekt znalazł się na liście szkół, którym przyznano dofinansowanie. Szkoła Podstawowa, wraz z wkładem własnym, otrzymała 15 000 złotych. Oprócz tego realizowane są różnego rodzaju działania promujące czytelnictwo wśród uczniów SP3.

LITERACKI DETEKTYW więcej

KĄCIK NOWOŚCI CZYTELNICZYCH więcej