Rekrutacja 2020/2021 - ważne informacje w sprawie rekrutacji znajdziesz >> tutaj <<

II MIĘDZYNARODOWY KONKURS LITERACKI


II MIĘDZYNARODOWY KONKURS LITERACKIEJ TWÓRCZOŚCI MŁODZIEŻY
"WITKACY. NAPISANE DZISIAJ"

POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA SŁUPSKA
KRYSTYNY DANILECKIEJ - WOJEWÓDZKIEJ

ROK SZKOLNY 2020/2021

Drodzy Uczestnicy literackiej przygody z Witkacym, Drodzy uczniowie tą niezwykłą przygodą zainteresowani, Szanowni Opiekunowie młodych talentów!

Dziękujemy pięknie za inspiracje twórczością patrona konkursu i czekamy na Wasze utwory w drugiej edycji „Witkacego. Napisanego dzisiaj”. Zapraszamy do obejrzenia filmu i …przeczytania postów z utworami laureatów pierwszej edycji konkursu na naszej stronie fb. Naprawdę Warto!!!

Zapoznajcie się z informacjami w zapowiedzi II Konkursu.

W imieniu organizatorów, jurorów i partnerów:

Jolanta Wiśniewska- dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku

Maria Pietryka-Małkiewicz- koordynatorka konkursu

Barbara Studzińska – prezydentka Soroptimist International Klub w Słupsku

 

link do filmu:https://www.facebook.com/WitkacyNapisaneDzisiaj/videos/1005306256566664

 

* REGULAMIN KONKURSU więcej

* KARTA ZGŁOSZENIA więcej

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie zainteresowani II Międzynarodowym Konkursem Literackim „Witkacy. Napisany dzisiaj”.

Hurra! Kochani laureaci- Dziewiąty numer "Witkacego!" wkrótce w Waszych rękach. Z Waszymi tekstami. Zerknijcie do spisu treści tego półrocznika. Powiem więcej- następni laureaci, wybrani przez kapitułę, ujrzą swoje utwory w tym prestiżowym czasopiśmie już w kolejnym numerze. Gratuluję z całego serca fantastycznego prezentu świątecznego zarówno naszemu uczniowi- Samuelowi Urbaniakowi, jak i wszystkim pozostałym nagrodzonym. Prezes Instytutu Witkacego  
i bratnia Wam dusza- dr Przemysław Pawlak szykuje na galę drugiej edycji kolejne niespodzianki. Wiem, że jesteście ciekawi - no i dowiecie się po napisaniu i przysłaniu kolejnych świetnych wierszy, opowiadań, dramatów, scenariuszy, komiksów….Do piór- druga edycja "Witkacego. Napisanego dzisiaj" już ostrzy ciekawość jurorów.

Życzę twórczej weny w zmaganiach z Witkacym.

001ks

SPIS TREŚCI <<więcej>>

 

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

   Drodzy Laureaci pierwszej edycji Konkursu-"Witkacy. Napisane Dzisiaj".

Dzięki Złotemu Zaproszeniu do udziału w 23. Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacy pod strzechy"- mogliście w tym prestiżowym przedsięwzięciu uczestniczyć, zostać dostrzeżeni i ... pięknie nagrodzeni. Wielkie gratulacje dla Jakuba Kroka, Agnieszki Muraszko, Zofii Kaśków, Zuzanny Perkowskiej i Adama Urbanowicza.

Wszystkie informacje na temat tego witkacowskiego święta oraz prac nagrodzonych zostały zamieszczone na stronie:

http://witkacy.art.pl/

Szkoda, że pandemiczna rzeczywistość uniemożliwiła uczestnictwo pozostałym naszym laureatom, zaproszonym, nagrodzonym i wyróżnionym w "Witkacym pod strzechy". A uroczystość podsumowująca, jak i całość trzydniowego święta patrona konkursu- były przednie. Potwierdzić to może Jakub Krok z Krakowa (na zdjęciu), biorący udział w pełnym programie 23. edycji konkursu
i godnie reprezentujący naszą nagrodzoną piątkę. Podziękowania ogromne dr. Przemysławowi Pawlakowi za świetny wykład o pacjencie zero w rozprzestrzenianiu witkacowskiej pandemii.

WITKACY M

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Drodzy Młodzi Mistrzowie Pióra, Drodzy Rodzice i Nauczyciele!

Kiedy 35 lat temu zorganizowaliśmy pierwszy konkurs twórczości literackiej dla uczniów słupskich szkół nie przypuszczaliśmy, że z małego strumyczka stanie się on ogromną rzeką, płynącą przez wiele krajów. Kierowała nami troska o dzieci nieprzeciętne, których talenty literackie nie mieściły się w murach szkolnych. Stworzyliśmy szansę profesjonalnego debiutu ogromnej liczbie młodych ludzi. Wielu z nich jest dziś uznanymi twórcami. W miarę upływu lat nasz konkurs stawał się coraz większym przedsięwzięciem , a jego wielkość dawno przekroczyła możliwości organizacyjne jednej szkoły - Gimnazjum nr 2 w Słupsku, obecnie Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku. Wystarczy wyobrazić sobie sekretariat, gdzie przyniesiono przez te lata kilkadziesiąt tysięcy kopert. Wystarczy sobie wyobrazić społecznie pracujących nauczycieli sprawdzających w Internecie autentyczność prac. Jurorzy otrzymywali do oceny prace liczone nie w sztukach, a w kilogramach. Coraz częściej też mieliśmy świadomość, że w tej wielkiej rzece nie wyłowimy wszystkich utalentowanych autorów, że nie możemy nagrodzić wszystkich , którzy na to zasługują. 35 lat temu był to jedyny konkurs tego typu. Dziś uczestnicy mają ich do wyboru bardzo wiele. Postanowiliśmy zakończyć naszą wieloletnią przygodę i wrócić do jej źródeł- stworzenia nowej przestrzeni debiutu dla nieprzeciętnie zdolnych młodych literatów, którzy nie boją się trudnych wyzwań.

Naszych dotychczasowych uczestników Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej zapraszamy do pierwszej edycji nowego konkursu literackiego. „Witkacy. Napisane dzisiaj. I Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Młodzieży inspirowany twórczością S.I. Witkiewicza – jest dla was otwarty!

Informacje o konkursie i jego regulamin zostały zamieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku (http://sp3.slupsk.pl) i stronie internetowej konkursu .

                                                                     W imieniu organizatorów :

Jolanta Wiśniewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku

Maria Pietryka-Małkiewicz – Koordynatorka Konkursu­

Marta Kiedos – Prezydentka  Soroptimist International Klub w Słupsku

 

Drodzy uczestnicy konkursu ”Witkacy. Napisane dzisiaj”.

Jesteście Wielcy!

Macie literacki pazur i odwagę. Dużo odwagi, by podjąć próbę dyskusji z Witkacym.

Przeskoczyliście nasze najśmielsze przewidywania związane z konkursem. Witkacy zatarłby pewnie ręce z uciechy i uśmiechnął się szelmowsko widząc, że mógł Was aż tak "zakręcić" i zainspirować.   Bo i poezja, i proza, i próby dramatyczne, i eseje, i scenariusze, i komiksy! Szacunek!                                         

Mijają już trzy tygodnie, odkąd jurorzy zasiedli do uważnej lektury nadesłanych utworów. To jeszcze trochę potrwa, by przy trzecim…, piątym i jeszcze następnym wnikliwym czytaniu ustalić spójną ocenę wielu Waszych dobrych, ambitnych i głębokich prac., ujawniających nietuzinkowy talent literacki autorów Na pewno, zgodnie z regulaminem, przed końcem kwietnia poinformujemy
o wynikach konkursu i ewentualnych zmianach w organizacji jego uroczystego podsumowania. Jak się domyślacie, bardzo nam zależy na spotkaniu z Wami w  klimatycznym słupskim Białym Spichlerzu, wypełnionym pracami i duchem Witkacego. Dziękujemy Waszym Opiekunom za inspiracje w zmierzeniu się z intrygującym Artystą i okazane Wam wsparcie. Dziękujemy młodym twórcom z naszego poprzedniego konkursu im. Wandy Chotomskiej, że nadal jesteście z nami.                                                                   

W imieniu organizatorów i jurorów pozdrawiamy, dziękujemy i...trzymamy kciuki.

Jolanta Wiśniewska- dyrektorka szkoły

Maria Pietryka-Małkiewicz – koordynatorka konkursu

Marta Kiedos – Prezydentka  Soroptimist International Klub w Słupsku

 WERDYKT JURY 
I MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU LITERACKIEJ TWÓRCZOŚCI MŁODZIEŻY - „Witkacy. Napisane dzisiaj”  
więcej

1679  1679

 

Drodzy Uczestnicy literackiej przygody z Witkacym. Drodzy Opiekunowie młodych talentów!

 

Zaplanowana już dawno, dawno temu, przed pandemiczną rzeczywistością, uroczystość podsumowania konkursu, w pięknym Białym Spichlerzu, byłaby dla Was i dla nas niezapomnianym przeżyciem.

Niestety, wprowadzone w związku z koronawirusem ograniczenia, uniemożliwiają nam zrealizowanie tego spotkania. Chcąc naszym młodym mistrzom pióra dać choćby namiastkę witkacowskiego klimatu, podjęliśmy decyzję o nagraniu filmu, podsumowującego konkurs i prezentującego laureatów na tle wystawy prac Witkacego. Film ten udostępnimy 29 maja, w dniu, w którym mieliśmy się z Wami spotkać. Wasze nagrody i dyplomy wyślemy do dyrektorów szkół , by zostały uroczyście wręczone. Powinny dotrzeć w zbliżonym terminie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, dziękujemy pięknie za inspiracje twórczością patrona konkursu i czekamy na Wasze utwory w drugiej edycji „Witkacego. Napisanego dzisiaj”

Do zobaczenia za rok w Słupsku, mieście przyjaznym młodej literaturze. Mieście, które Witkacym stoi.

W imieniu organizatorów, jurorów i partnerów:

Jolanta Wiśniewska- dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku

Maria Pietryka-Małkiewicz- koordynatorka konkursu

Marta Kiedos – Prezydentka  Soroptimist International Klub w Słupsku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

0
0
0
s2sdefault