Samorząd Uczniowski klas I - VIII

_________________________________

DZIAŁAMY W SAMORZĄDZIE

___________________________

Samorząd Uczniowski i 7a przekazali dary ze zbiórki prowadzonej akcji Pomóż na Święta zwierzętom, one również na to zasługują. Serdecznie dziękujemy.

W miesiącu lutym Samorząd Uczniowski ogłosił akcję: ZRÓB KONSTRUKCJĘ ZE ŚNIEGU.

Bardzo dużo z Was drodzy uczniowie wzięło udział w naszej akcji. Wykazaliście się dużą wyobraźnią
i kreatywnością. Dziękujemy za Wasz trud i włożoną pracę. Wszyscy otrzymujecie 10 punktów z zachowania. Zachęcamy Was do wzięcia udziału w innych naszych akcjach. A oto kilka konstrukcji śnieżnych:

Rozstrzygnięcie konkursu na tytuł „Pani/Pana Wiosny”!!

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na tytuł Pani/Pana Wiosny. Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością oraz pomysłami na wiosenne przebrania i nakrycia głowy. Spośród przesłanych do nas propozycji, wyłoniliśmy zwycięzców,
 a także przyznaliśmy wyróżnienia :) Na zwycięzców czekały słodkie upominki:)

I miejsce - Jan Drążkowski
II miejsce - Sara Frąckowiak
III miejsce  - Anna Glugla

Wyróżnienie - Patryk Rosiak, Antonina Napiórkowska, Jagoda Załupka

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!!:)

______________________________________________

STRATEGIA ROZWOJU RP NA RZECZ MŁODEGO POKOLENIA

Dnia 13 kwietnia 2021 roku odbyły się Konsultacje Strategii Rozwoju Rzeczpospolitej Polskiej na Rzecz Młodego Pokolenia dla województwa pomorskiego. Organizatorem konsultacji był Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem. W wideokonferencji uczestniczyło ponad 800 osób zrzeszających młodzież szkolną, studentów oraz działaczy organizacji młodzieżowych.

Naszą szkołę w tym wydarzeniu reprezentowali członkowie Samorządu Uczniowskiego:

• Zuzanna Robak z klasy 7e
  • Oskar Kotela z klasy 6e
  • Maciej Głaszcz z klasy 8a

Tematem konferencji była planowana przez nasz Rząd strategia na rzecz wsparcia młodego pokolenia. Pomysły oraz spostrzeżenia pomorskiej młodzieży, podczas podjętej na szeroką skalę burzy mózgów, pozwoliły wykreować rozwiązania problemów, z którymi na co dzień boryka
się młodzież w Polsce w 6 obszarach:

• Edukacja i szkolnictwo wyższe
  • Rynek pracy i przedsiębiorczość (Oskar Kotela)
  • Społeczeństwo obywatelskie i kultura (Maciej Głaszcz)
  • Polityka społeczna, prorodzinna i mieszkaniowa (Zuzanna Robak)
  • Zdrowie i sport
  • Ekologia i klimat

Zadowolenia z udziału w konferencji nie kryli nasi uczniowie. Duża skala wydarzenia oraz realny wpływ na poszukiwanie rozwiązań podniosły morale młodzieży, motywując ją do działania.

Serdecznie dziękujemy naszym reprezentantom za aktywny udział w dyskusji oraz zaangażowanie w pracę nad przygotowaniem zagadnień. Każdy otrzyma Certyfikat potwierdzający udział
w pracach nad tworzeniem rządowego projektu „Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia”.