Rekrutacja 2020/2021 - ważne informacje w sprawie rekrutacji znajdziesz >> tutaj <<

SAMORZĄD III-VIII

_________________________________

DZIAŁAMY W SAMORZĄDZIE

_________________________________

We wrześniu w klasach IV-VIII odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą SU została uczennica klasy VIII a Agata Sass. Jej zastępcami – Krzysztof Mikucki z klasy VIII e
i Martyna Adamczyk z klasy VIII d. Pozostali członkowie i zarazem przedstawiciele poszczególnych klas:

Hanna Żurawska kl. IV a

Bartosz Szewczyk kl. IV b

Milena Kwaśniewska-Suda kl. V a

Oliwia Krupa kl. V c

Lena Wismont kl. V d

Andrzej Domagała kl. V e

Przemysław Burza kl. V f

Julia Woźniak kl. VI a

Magdalena Kozłowska kl. VI b

Natalia Górska kl. VI c

Patryk Wyrwa kl. VI d

Maria Juśkiewicz kl. VI e

Zuzanna Kosiorek kl. VI f

Hanna Labryga kl. VII a

Maja Barańska kl. VII b

Martyna Czapla kl. VII c

Oskar Ignaczak kl. VII d

Damian Betke kl. VIII b

Alicja Piasecka kl. VIII c

*

Każdego roku uczniowie naszej szkoły wybierają Nauczyciela Roku. Obecnie ten zaszczytny tytuł przyznano Pani Ewie Chowaniec. Uczniowie docenili pasję i niestandardowy sposób przekazywania wiedzy oraz miłe usposobienie Pani Ewy. Przedstawiciele Samorządu wręczyli Nauczycielowi Roku dyplom uznania.

005SAM

20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu, stanowiącego o prawach najmłodszych. Symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również z tymi, których prawa nie są przestrzegane, jest kolor niebieski. W związku z tym Samorząd Uczniowski zachęcił całą społeczność szkolną, by w tym dniu przystroiła się w kolor niebieski. To był nasz szkolny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Dodatkowo członkowie SU przygotowali gazetkę o prawach dziecka.

003SAM

Listopadowe dni kojarzą nam się ze smutkiem i powagą. By chociaż trochę umilić ten smutny czas Samorząd zachęcił uczniów do obchodów Dnia Szalonych Fryzur. Każdy mógł w tym dniu mieć wyjątkową , radosną, szaloną fryzurę. Niektóre klasy bardzo się postarały, aby  wyglądać wyjątkowo. Dla klasy, która najbardziej zaangażuje się w zabawę był przygotowany zdrowy upominek -  kosz pachnących mandarynek. Taki kosz zdobyły w szkole dwie klasy:

I miejsce – 100% osób z niecodzienną fryzurą - zdobyła klasa V a

II miejsce - 96%  -//- klasa V d

Obie klasy otrzymały nagrodę. Było wiele zabawy i radości z wygranej.

Gratulujemy zwycięzcom! :)

004SAM

001SAM

002SAM

25 listopada z inicjatywy Samorządu obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Każdy uczeń, który w tym dniu zabrał ze sobą do szkoły swojego pluszaka był zwolniony z odpowiedzi ustnych. Podczas lekcji Misie siedziały na pulpitach lub wystawały z plecaka. Na przerwach były tulone, noszone na plecach i podziwiane. Można było też zrobić sobie klasowe zdjęcie
z pluszakami. Było dużo radości :)

006SAM

007SAM

008SAM

27 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dla klas IV-VIII zabawę andrzejkową. Hol udekorowany był kolorowymi balonami. Były przebrania, dobra muzyka i radosne tańce. Samorząd umilił ten czas  słodkimi wypiekami i napojami.  Wszyscy dobrze się bawili.

*

6 grudnia w naszej szkole miał charakter świąteczny. Nie można było przecież zapomnieć
o Mikołajkach. Samorząd zorganizował akcję „Czapka Mikołaja zwalnia od pytania” . Po szkole chodziły więc Mikołaje w pięknych czapach i czapeczkach. Oczywiście każdy posiadacz takiego rekwizytu zgodnie z obietnicą nie mógł być poproszony do odpowiedzi, a taki dzień dla ucznia to prawdziwe święto.

009SAM

010SAM

011SAM

„Bawmy się razem” . Pod takim hasłem Samorząd zorganizował w tym roku zabawę karnawałową. Odbyła się ona 13 lutego. Bawili się uczniowie klas IV-VIII . Tańcom towarzyszyła  głośna muzyka i  kolorowe  piękne stroje. Podczas balu wyłoniono trzy osoby, które miały najciekawsze przebranie. Nagrodą były słodycze. W czasie zabawy można było skorzystać z usług sklepiku zorganizowanego przez SU. Były ciasta i napoje.  Wszyscy doskonale się bawili

*

14 lutego ruszyła po szkole Poczta Walentynkowa. Członkowie Samorządu przygotowali wcześniej i rozprowadzili wśród uczniów gotowe kartki-serduszka, na których można było wpisać miłą dedykację. Serduszka należało  wrzucić do urny,  a w Dniu Świętego Walentego trafiły do adresatów. Miło jest otrzymać serce w takim szczególnym dniu.

015SAM

017SAM

016SAM

Dzień Kobiet w naszej szkole też miał swój miły akcent. Samorząd przygotował plakat z życzeniami dla wszystkich Pań. Dla każdej z nich był też kwiatek. Dziewczynki zostały poczęstowane cukierkami.

018SAM