INFORMACJA O KLASIE SPORTOWEJ

koszykanimgif

Od roku szkolnego 2010/2011 tworzymy w naszej szkole klasy sportowe o profilu piłki koszykowej. W poprzednich latach prowadziliśmy już zajęcia w rozszerzonym wymiarze godzin z zakresu koszykówki i pływania. Nasi podopieczni chętnie uczestniczyli w zajęciach i osiągali wiele sukcesów zarówno na szczeblu miejskim jak i wojewódzkim. W  klasach sportowych realizujemy 10 - cio godzinny system kształcenia sportowego; w tym 6 godzin z zakresu piłki koszykowej i 4 godziny realizowane w ramach kształcenia ogólnego. Patronat nad klasami o profilu koszykówki objął Klub Sportowy ENERGA CZARNI Słupsk.

Od roku szkolnego 2014/2015 w naszej szkole istnieje klasa sportowa o profilu piłki ręcznej oraz pływania. Patronat nad klasą o profilu piłki ręcznej objął klub sportowy MKS Słupia Słupsk, a nad klasą o profilu pływania Towarzystwo Pływackie Skalar Słupsk. Kluby zobowiązały się do pomocy w realizacji przez szkołę programu sportowego, w tym do nadzoru i koordynacji szkolenia.

Od roku szkolnego 2016/2017 prowadzimy również klasę sportową o profilu piłki ręcznej dziewcząt i lekkiej atletyki.

Nauczyciele prowadzący zajęcia w grupach sportowych to:

I. Zdanowicz, M. Szeremeta, P. Stasiak, P. Rogaliński, P. Maksyśko

001lekko