Taniec towarzyski

TANIEC TOWARZYSKI

W NASZEJ SZKOLE

W naszej szkole taniec towarzyski zagościł ponad 10 lat temu. Pod kierunkiem p. Elżbiety Zięciak dzieci uczą się profesjonalnego tańca. Nieobce są im kroki Walca Angielskiego, Cha - Cha - Cha, Jiv'e, Quickstepa i innych. Ponadto dzieci mogą się nauczyć również Disco- Blue`sa, Salsy i Poleczki. W zajęciach tanecznych uczestniczą chętni z klas I, II, III oraz V i VI. Wszyscy doskonalą swoje umiejętności w miłej i przyjaznej atmosferze.

Ponadto zarówno mali jak i starsi tancerze uświetniają swoimi występami imprezy klasowe, szkolne, a także odbywające się na terenie miasta.

Nasi uczniowie mogą pochwalić się co roku dużymi osiągnięciami na turniejach ogólnopolskich. Swoje sukcesy zawdzięczają ogromnej determinacji, systematycznym ćwiczeniom oraz wspaniałym radom trenerki.

ROK SZKOLNY 2016/2017

W dniu 25 marca 2017 r. nasze pary taneczne wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Rumii. W turnieju zatańczyli:
Owczarek Dawid - Juśkiewicz Maria - I miejsce
Czapiewski Jakub - Glugla Anna - I miejsce
Stenka Aleksander - Jańczyk Izabela - II miejsce
Stachowicz Krzysztof - Barchanowska Julia - II miejsce
Już 22 kwietnia będziemy tańczyć w Gdańsku

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole odbywają się zajęcia z tańca towarzyskiego dla wszystkich chętnych dzieci z klas 0,1,2,3,4,5 i 6.

Nowicjusze poznają podstawy z Poleczki, Walca Angielskiego, Cha-cha-cha, Samby oraz Disco-Bluesa. Natomiast pozostali będą rozwijać swoje umiejętności
w tańcach, które już znają i będą doskonalić swoją technikę taneczną.
Oczywiście jak w latach poprzednich swoje umiejętności będą mogli skonfrontować i porównać z innymi na Ogólnopolskich Turniejach Tańca Sportowego w Gdańsku i Kobylnicy.

Życzymy wszystkim dzieciom miłych wrażeń i dużych sukcesów na turniejach tańca oraz na pokazach tanecznych w naszej szkole.

TR001

TR002