niemcy001

Karl Sellheim Schule, Eberswalde, Niemcy

Karl-Sellheim-School jest położona w północno-wschodniej części Berlina, w małym miasteczku liczącym 41 000 mieszkańców. Eberswalde jest otoczone lasami i znane jest z mieszczącego
się tam uniwersytetu
i zoo.

Szkoła naszych sąsiadów ma ok.650 uczniów i 66 nauczycieli. Składa się ze szkoły podstawowej (klasy I-VI) oraz średniej (klasy VII do X). Jest to szkoła integracyjna i realizuje również zajęcia dla uczniów z autyzmem. Uczniowie starsi mają tam zadanie opiekować się młodszymi kolegami podczas przerw.

turcja003

Himmet Çondur Cumhuriyet Ortaokulu, Aydin, Turcja

Szkoła naszych przyjaciół z Turcji położona jest w zachodniej części kraju, w mieście Aydin. Region ten słynie z pięknej przyrody, ciekawej historii i produktów organicznych.

Sama szkoła jest średniej wielkości. Uczy się w niej ok.450 uczniów w wieku od 10 do 14 lat
i pracuje 40 nauczycieli. Jest tam 20 sal lekcyjnych, biblioteka, stołówka, sala konferencyjna i sala do zajęć komputerowych.

wochy004

IC9°CuocoSchipa, Neapol, Włochy

Szkoła partnerska z Włoch mieści się na samym południu kraju, w Neapolu – uważanym za stolicę rejonu Kampania. Neapol stanowi główny ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy południowych Włoch

Zespół szkół 9° Cuoco– Schipa składa się z czterech kompleksów, które położone są w centrum miasta. W ich skład wchodzą: przedszkole, szkoła podstawowa i średnia. Uczy się tam ok.1100 uczniów w wieku od 3 do 14 lat.

polska002

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Janusza Korczaka, Słupsk, Polska

Nasza szkoła położona jest na północy Polski, 20km od Morza Bałtyckiego. Słupsk jest ponadregionalnym ośrodkiem kultury. Odbywają się tu znane w kraju festiwale, jak np. Komeda Jazz Festival, ale miasto posiada również największy na świecie zbiór prac Witkacego.

Jesteśmy jedną z największych szkół podstawowych w mieście i uczy się tu ponad 700 uczniów w wieku 5-12. Szkoła posiada dwa budynki (dla młodszych i starszych uczniów), dwie sale gimnastyczne, boisko oraz stołówkę. Szkoła posiada w ofercie szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych, np. taneczne, językowe, muzyczne.