„Jak po grudzie mroźny grudzień

brnie w kopiastych śniegach
gdzie rok szronem osiwiały
kresu już dobiega,
gdzie las cały usnął w białym
i puszystym futrze,
gdzie się dłużą mroźne noce,
gdzie dni coraz krótsze.
Błysną świeczki na choince
uśmiechy na twarzach.
Odejdź grudniu, czas na ciebie,
koniec kalendarza”.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Upływa on w świąteczno – zimowej atmosferze. Ta magiczna atmosfera zawitała także do naszej świetlicy. Już od początku miesiąca przygotowywaliśmy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącej zimy. Dzieci miały ręce pełne pracy, a sala świetlicy zamieniła się w fabrykę ozdób świątecznych oraz zimowych. Korzystaliśmy również że swietlicowego padletu, w którym pojawiały się różnorodne zadania i kolorowanki przygotowywane przez Panią Marzenę.

Uczniowie podczas pobytu w swietlicy wykorzystali również czas na pracę zdalną z wychowawcą i kolegami z klasy pod bacznym okiem Pań: Ani, Magdy, Weroniki i Bogusi.Był to trudny czas dla nas wszystkich, czas pandemii , ale staraliśmy się być razem.