Warsztaty matematyczne dla uczniów klas drugich pn. „ZABAWY MATEMATYCZNE Z KOMPUTEREM”

W listopadzie uczniowie klas 2 z koła matematycznego wzięli udział w zajęciach warsztatowych, które odbyły się w pracowni komputerowej. Uczniowie korzystali
z ciekawych bezpłatnych programów dostępnych w Internecie, z gier interaktywnych. Uczyli się i doskonalili swoje umiejętności, m.in. dodawanie
i odejmowanie w zakresie 100 , mnożenie   do 50, układanie tangramów , rozwiązywanie łamigłówek matematycznych. Rywalizacja między dziećmi, możliwość wyboru stopnia trudności w zadaniach bardzo podobały się dzieciom. Czas przy grach matematycznych minął dzieciom bardzo szybko i…. już czekają na kolejne takie zajęcia warsztatowe.

anwa4

anwa5

anwa6

anwa7

anwa8

anwa9

anwa10

anwa11

anwa2

anwa3

WARSZTATY - "MATEMATYCZNE ZABAWY NAWIGACYJNE NA MAPIE MORSKIEJ"

Dnia 29.10.2015r. uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach "Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej" organizowanych przez ODN w Słupsku. Zajęcia poprowadził kmdr ppor. dr Dariusz Kloskowski, który w praktyczny sposób za pomocą jabłka i arbuza wyjaśnił co to jest długość i szerokość geograficzna. Uczniowie poznali także tajniki map morskich, zaznajomili się z morskimi jednostkami miary, nauczyli się wyznaczać kursy.

naw008

naw009

naw010

naw001

naw002

naw003

naw007

naw006

naw005

naw004

WARSZTATY MATEMATYCZNE „Z MATEMATYKĄ PRZEZ KLASY- starsi uczą młodszych”

Dnia 16 czerwca 2015 r. odbyły się warsztaty matematyczne
„Z MATEMATYKĄ PRZEZ KLASY- starsi uczą młodszych”. Uczniowie klasy 6b wraz z p. Anną Tomaszewską i p.Anną Staszyńską, zaprosili swoich młodszych kolegów z klasy 1e. Przygotowane zostały stoiska wyposażone w logiczne łamigłówki, zagadki i zadania sprawnościowe. Uczniowie mogli ćwiczyć także wyobraźnię przy konstruowaniu brył przestrzennych z klocków czy patyczków
i plasteliny. Dzieci poprzez zabawę ćwiczyły działania matematyczne, logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Każdy z zaproszonych uczniów otrzymał słodki upominek i odznakę "Super matematyk". Spotkanie to przyniosłowiele radości
i organizatorom i uczestnikom

WMA001

WMA002

WMA003

WMA004

WMA005

WMA006

WMA007

WMA008

WMA009

WARSZTATY MATEMATYCZNE

W lutym w naszej szkole odbyły się warsztaty matematyczne, których celem było przedstawienie przez uczniów z klasy 4a różnych sposobów mnożenia pisemnego jako interesujące uzupełnienie nauki, zachęcające do dalszego pogłębiania wiedzy. Dzieci były zaintrygowane w jaki sposób w innych krajach wykonuje się i zapisuje mnożenie pisemne, starały się dociekać zasad ich konstrukcji. Była to forma spopularyzowania istoty matematyki i zaprzyjaźnienia uczniów z tym przedmiotem.

WARMA3

WARMA4

WARMA2

WARMA1

Matematyka to także SUDOKU

W marcu odbyły się warsztaty SUDOKU dla uczniów klas IV. Uczestnicy zajęć zapoznali się z regułami gry i wspólnie rozwiązywali łamigłówki.

Trochę o sudoku.

Sudoku jest jedną z najpopularniejszych łamigłówek świata. Rozwiązanie polega na wypełnieniu kwadratowego diagramu 9 × 9 w taki sposób, aby
w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3 × 3 zwanych „blokami” lub „podkwadratami” znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9. Z pozoru zadanie wydaje się proste, jednak w rzeczywistości stopień trudności tej łamigłówki może być bardzo zróżnicowany. Rozwiązanie nie wymaga wykonywania żadnych rachunków matematycznych, lecz bez logicznego myślenia oraz cierpliwości jego odkrycie jest niemożliwe.

sud001

sud002