Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w lekcjach  bibliotecznych pt. "Poznaję bibliotekę szkolną". Spotkanie dzieci z bibliotekarką połączono
z pasowaniem najmłodszych uczniów na czytelnika. Dzieci poznały sposób wypożyczania książek i zasady zachowania się w bibliotece szkolnej. Zapoznały się z księgozbiorem biblioteki i miały możliwość wypożyczenia swojej pierwszej książeczki. Zajęcia przeprowadziła p.Halina Hołowienko.

001czytelnik

002czytelnik

003czytelnik

004czytelnik

005czytelnik

Uczniowie klas drugich wzięli udział w zajęciach pt. "Jak powstaje książka?. Dzieci poznały zawody związane z powstawaniem książki, rozwiązały krzyżówkę oraz zaprojektowały okładkę własnej książki. Zajęcia przeprowadziła p. Halina Hołowienko.

001ksiazka

002ksiazka

003ksiazka

004ksiazka

005ksiazka

Spektakl w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W dniu 9 czerwca uczniowie klasy II c zostali zaproszenie do Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej na spektakl przygotowany przez aktorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zaprezentowano baśnie Jolanty Nitkowskiej-Węglarz: Niedźwiadek szczęścia, Dwanaście księżniczek i Czerwone trzewiczki kasztelanki.

Do zaprezentowania baśni aktorki wykorzystały teatr cieni oraz kamishibai.

Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci z wykorzystaniem ilustracji pokazywanych w drewnianej skrzynce przypominającej teatr marionetek. Dzięki skrzynce oraz statycznym ilustracjom dzieci koncentrują się na nich, rozwijając wyobraźnię. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

001SPE

002SPE

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs fotograficzny pod nazwą „Selfie z książką – pokaż, co czytasz!”. W konkursie wzięło udział 7 uczniów, wszyscy otrzymali wyróżnienia.

Piotr Stadnicki I b

Wiktor Stadnicki I b

Piotr Bernat II a

Martyna Cistowska II c

Kacper Dacko IV d

Marta Szczudrawa IV a

Wiktoria Kani IV a

001selfi

MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE…. TAKŻE W BIBLIOTECE!

Biblioteka włączyła się w nurt działań związanych z ROKIEM MATEMATYKI. Bryły przygotowane przez uczniów wykorzystano do zaprezentowania wystawki „Wspomnienia z PRL-u”, która pozwala uczniom poznać czasy ich dziadków, zobaczyć jak wtedy wyglądały samochody, sprzęt AGD, studio telewizyjne, jak robiono zakupy i oczywiście popularna wówczas sodowa z saturatora!

Inną wystawkę „matematyczną” poświęcono symetrii. Przedstawia ona ułożone
z kamieni, muszli, kwiatów i warzyw kolorowe kompozycje. Feeria barw i kształtów zawiera w sobie ducha geometrii!

m1

m2