07 listopada 2019 roku klasy 2d i 3d wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podejmowali wszelkie próby eksperymentalnego poznawania świata. Za pomocą interaktywnych stanowisk mieli okazję przeprowadzania różnorodnych doświadczeń, dzięki czemu mogli uczyć się poprzez zabawę. Nie było osoby, która choćby przez chwilę się nudziła. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni oraz pełni wrażeń.

 

Leonardia to miejsce odpoczynku i dobrej zabawy. Znajduje się w miejscowości Krupy k. Darłowa. Każdy bez względu na wiek znajdzie tu coś dla siebie. Przekonali się o tym uczniowie klas: 1a, 1b, 1d i 2d, którzy wybrali się tam w maju 2019 r. W parku znajduje się około sto gier. Są to zarówno gry jedno - jak i kilkuosobowe. Proste zasady sprawiają, że nawet najmłodsi nie mają problemu z ich opanowaniem, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu to powrót do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, z dala od wirtualnego świata. Większość gier została wykonana z drewna z elementami metalowymi. Organizatorzy postawili na naturalne i oryginalne wzory. Zabawa w tym wyjątkowym parku rozrywki, z zabawkami rodem z epoki Leonarda da Vinci, sprawiła wszystkim ogromną radość.

7 czerwca 2017 roku klasy II b i III f wybrały się na wycieczkę do Fokarium  na Helu oraz do Farmy Strusiej w Kniewie.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Fokarium. Dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazie karmienia fok, podczas którego mogły też wysłuchać ciekawych informacji na temat życia tych zwierząt.  Później udaliśmy się na wystawę „Ssaki naszego morza”. Dużą atrakcją był tutaj film edukacyjny o zwierzętach morskich oraz ogromne akwarium, w którym pływały foki. Dzieci mogły przyjrzeć im się naprawdę z bardzo bliska.

Po dużej dawce nauki, nadszedł czas na kupowanie pamiątek, jedzeniu lodów oraz spacerze po plaży.

Z Helu wybraliśmy się do Kniewa na farmę strusi, gdzie mieszkają: lamy, emu, króliki, kozy, owieczki, osły, koń oraz około 50 strusi. Farmę dzieci zwiedzały wraz z przewodnikiem, który pomagał w karmieniu zwierzaków, organizował różne konkursy i opowiadał wiele ciekawostek dotyczących strusi. Podczas wizyty w Kniewie był również czas na kupowanie pamiątek i zabawy na świeżym powietrzu. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Był to dzień pełen wrażeń i nowych przeżyć!

W listopadzie i w grudniu uczniowie klas 1b,1c, 1d, 2a, 2c i 2d wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Koszalinie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji. Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów. To właśnie w tym miejscu każde dziecko mogło własnoręcznie według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.

Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Poza bombką wykonaną własnoręcznie, przywieźli także drugą – ze swoim imieniem, w estetycznym opakowaniu oraz upominki zakupione w firmowym sklepie.

25 października 2016 r.  uczniowie z klasy II e wzięły udział w pierwszych zajęciach z cyklu „Poznajemy Rosję” w CKiJR. Przed rozpoczęciem lekcji zapoznali się z centrum oraz jego działalnością. W zasadniczej części zajęć dzięki prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną poznali podstawowe informacje o Rosji : flaga, herb, mapa, położenie geograficzne. Zostały również zaprezentowane sztuki ludowe takie jak gżel, chochłoma, beresta. Dzieci miały także okazję zobaczyć wyroby wykonane tymi technikami, które znajdują się na wyposażeniu CKiJR. Poznały także samowar i zasady jego działania. W drugiej części prezentacji poznały postacie z rosyjskich bajek. Obejrzały także dwie bajki - „Masza i Niedźwiedź” oraz „Wilk i Zając”.

Podkategorie