Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Rozwojowych "PORTA" działające przy Szkole Podstawowej nr 3 w Słupsku przystąpiło do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
W ramach ogłoszonego konkursu otrzymało ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (P FIO) dotację na realizację programu edukacyjno-profilaktycznego pn. „By świat był piękniejszy”.

Autorkami projektu z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym jest Monika Gatz i Wioletta Knapa- Przedborska.

Głównym celem projektu jest podniesienie umiejętności społecznych oraz przeciwdziałanie zachowaniom społecznie nieakceptowanym wśród uczniów.
W ramach projektu, do grudnia 2015 roku zaplanowano działania skierowane do uczniów SP-3 ukierunkowane na usprawnienie komunikacji rówieśniczej, naukę radzenia sobie ze złością oraz agresją, z kompleksami, niską samooceną, problemami wynikającymi z zaburzeń funkcji percepcyjno-motorycznych, poznawczych czy wad wymowy.

Do zajęć zostaną wykorzystane między innymi Trening Zastępowania Agresji, elementy socjoterapii, terapii pedagogicznej, logopedycznej, gimnastyki korekcyjnej oraz muzykoterapia i arteterapia.

Dla rodziców uczniów SP-3 zaplanowano konwersatoria pn. „Rola rodziców
w budowaniu bezpieczeństwa i sukcesów dziecka” będące okazją do wzbogacenia wiedzy i umiejętności wychowawczych rodziców oraz dyskusji na temat doświadczeń z tym związanych.

Dla uczniów SP-3 przewidziano Szkolny Konkurs Plastyczno- Literacki pn. „By świat był piękniejszy...” skłaniający uczniów do artystycznej autorefleksji na temat eliminowania z życia zachowań społecznie nieakceptowanych. Uczniowie słupskich szkół podstawowych zostaną zaproszeni do Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno- Literackiego pod tą samą nazwą.

DLA RODZICÓW  - "Rola rodziców w budowaniu bezpieczeństwa i sukcesu dziecka"wiecej

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO - LITERACKIEGO "BY ŚWIAT BYŁ PIĘKNIEJSZY" więcej

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "BY ŚWIAT BYŁ PIĘKNIEJSZY" więcej