OGÓLNE INFORMACJE O PROGRAMIE

"NIE SIEDŹ W DOMU, UPRAWIAJ SPORT "

„NIE SIEDŹ W DOMU – UPRAWIAJ SPORT’’  W OBIEKTYWIE

Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa odbyła się 5 listopada 2016 roku. Trasa liczyła 22 km : Słupsk – Wielichowo – Słupsk.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne

Zajęcia praktyczne, sportowo-rekreacyjne odbywające się na sali gimnastycznej służą promocji zdrowia, zwiększeniu zdrowia psychicznego i fizycznego młodego organizmu oraz są środkiem ukazującym sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Spotkania tematyczne

Podczas spotkania z policjantem omówione zostały zasady :

- bezpiecznego poruszania się po ścieżkach rowerowych i jezdni

- bezpiecznego przewozu dzieci w fotelikach

- konieczności używania znaków odblaskowych wśród dzieci

Spotkanie z pracownikiem - serwisantem ze sklepu  ze sprzętem sportowym DECATHLON.

W  trakcie zajęć uczniowie zostali zapoznani ze sprzętem sportowym ( budową, konserwacją, naprawą). Dzieci miały możliwość przejażdżki nowoczesnym modelem hulajnogi. Doradca sportowy podarował naszej szkole dwie piłki do rugby, a dzieciom wręczył drobne upominki.

Z wizytą w parku linowym LEŚNY KOT

19 listopada 2016 roku udaliśmy się na wycieczkę do parku linowego LEŚNY KOT, który jest obecnie największym Parkiem Linowym w Polsce, posiadający ponad 130 atrakcji.
Na terenie Centrum Edukacji, Rekreacji i Promocji Miasta Słupska Leśny Kot podziwialismy różne gatunki ptaków, które zamieszkują w przygotowanych wolierach.
Zwierzyniec to nowa atrakcja w Leśnym Kocie. Znajdują się tu różne, ciekawe gatunki zwierząt, które mogliśmy obserwować z bliska.
W programie wycieczki mieliśmy również ognisko z pieczeniem kiełbasek, ciepłą herbatę z sokiem malinowym oraz gorący żurek.

Zajęcia na basenie

Uczniowie zakwalifikowani do programu wraz z opiekunami skorzystali z basenu na krytej pływalni w Słupsku. Zajęcia obejmowały podstawowe ćwiczenia w wodzie oraz gry i zabawy. Na koniec wszyscy podekscytowani i zmęczeni, ale zadowoleni wrócili autokarem do domu.

Podstawowym celem wyjazdu na basen było kształtowanie nawyków i postaw prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia, jak i również zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego. Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjścia oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Zajęcia w Aktywnej Fabryce

Nasi podopieczni mieli możliwość wkroczenia w świat fitnessu dzięki wspaniałej zabawie, muzyce i atmosferze  jaka panowała na zajęciach w centrum fitness w Aktywnej Fabryce.  Spotkanie służyło promocji zdrowego trybu życia u dzieci oraz uczyło pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania. Podczas zajęć uczyliśmy się koordynacji, równowagi, kształtowaliśmy  i rozwijaliśmy kreatywność, dyscyplinę oraz pamięć!

Trening miał na celu zapewnienie dzieciom maximum zabawy i fitnessu w tym samym czasie.

Warsztaty sportowe

30 listopada 2016 roku odbyły się warsztaty sportowe w ramach rządowego projektu BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA.

Celem warsztatów było ukazanie uczniom możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu.

Udział w spotkaniu pozwolił zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole jak również pogłębiać i rozwijać zainteresowania w wybranych dyscyplinach sportowych.

Wszyscy uczestnicy warsztatów dostali drobny upominek – czapkę Mikołaja :)

W Parku Trampolin

Park Trampolin JUMP-IN jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Tu płeć i wiek nie ma znaczenia! Liczy się jedynie radość i wybuchowa dawka endorfin, jaką dostarcza skakanie na trampolinach.

Celem naszej wycieczki  było dzielenie się swoją pasją i poszerzanie grona osób, którzy każdego dnia będą przełamywać swoje słabości na trampolinach.

W parku spędziliśmy miło czas ze znajomymi, doświadczyliśmy uczucia wolności towarzyszące podniebnej ewolucji, którą wykonywaliśmy pod okiem instruktora-trenera.

W parku JUMP-IN znaleźliśmy mnóstwo atrakcji, takich jak: basen z gąbkami, arena z koszami do ćwiczenia wsadów, ścieżki akrobatyczne, trampoliny sportowe. Wszyscy uczestnicy załapali bakcyla na skakanie :)

Zajęcia lekkoatletyczne na stadionie 650-lecia w Słupsku

Spotkanie z koszykarzami ENERGI CZARNYCH

Koszykarze ENERGI CZARNYCH Słupsk skorzystali z zaproszenia uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, by spotkać się z fanami drużyny i miłośnikami koszykówki. Podczas szkolnej konferencji prasowej uczniowie zadawali gościom pytania. Dzieci pytały o życie prywatne, rodzinne i zainteresowania poza parkietem.

Po wspólnej dyskusji i poznaniu siebie nawzajem, dzieci odbyły z koszykarzami pojedynki koszykarskie okraszone widowiskowymi pokazami profesjonalistów. Wywołały one radosne reakcje uczniów, którzy długo i wytrwale stali w kolejce po autografy swoich mistrzów.