Pierwsze wiosenne promyki słońca sprawiły, że w marcu nasze świetliczaki były bardzo aktywne. Chętnie angażowały się nie tylko w zabawę, lecz również w prace plastyczne, łamigłówki oraz inne proponowane przez nauczycieli działania. Najmłodsi uczcili Dzień Kobiet, wykonując kwiaty z bibuły oraz kartki z życzeniami. Interesującym wydarzeniem były również obchody Dnia Świętego Patryka.
Wielu uczniów przygotowało prace na temat Świętego Patryka, Irlandii i jej symboli. Świetliczaki w radosnych nastrojach powitały wiosnę wykonując dekoracje, które zdobiły salę świetlicy. Wiele radości dostarczyły najmłodszym zajęcia związane z tematyką wielkanocną.  Powstało wiele pisanek, które dzieci przygotowywały różnymi technikami, nie zabrakło wycinanek, wyklejanek oraz kolorowania. Najmłodsi swój wolny czas wykorzystali między innymi na grę w piłkarzyki, gry planszowe, puzzle oraz tworzenie budowli z klocków. Nie zabrakło także zajęć na placu zabaw i gry w piłkę nożną.

Zajęcia świetlicowe w miesiącu luty rozpoczęły się od konkursu świetlicowego "Pocztówka z ferii zimowych". Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania tym konkursem wśród naszych podopiecznych. Wszystkie zgłoszone prace były fantastyczne, widać w nich było zaangażowanie i przemyślenia na temat konkursu.

Troska o zwierzęta, które potrzebują pomocy człowieka, by przetrwać zimę to temat, który był poruszony z dziećmi na zajęciach świetlicowych. Doskonałym jego uzupełnieniem było wykonanie zimowej pracy plastycznej przedstawiającej ptaki w karmniku.

Natomiast z okazji Walentynek uczniowie poznali ideę tego święta, jego tradycję i historię. Przygotowali kartki walentynkowe, w których mogli wyrazić swoją sympatię do koleżanki lub kolegi, a także pocztę walentynkową.

Wspólnie świętowaliśmy również Światowy Dzień Kota, aby podkreślić znaczenie naszych małych przyjaciół w życiu człowieka oraz potrzebę niesienia im pomocy.

W naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z okazji tego dnia nasze świetliczaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów, przeprowadzono esperyment -wulkan.

"Mikołaju to już czas, Mikołaju święty nasz. Mikołaju bądź wśród nas i radość przynieś nam" - tak brzmią słowa naszej piosenki. Dzieci podczas zajęć w świetlicy szkolnej wykonały wiele dekoracji świątecznych oraz związanych z zimową porą roku. Z rolek po papierze zrobiły "Mikołaje". Z okazji "Mikołajek" pozowały do zdjęć w przygotowanej przez nauczycieli Foto-budce. W czasie wolnym od zajęć odbyły się gry sportowe w sali gimnastycznej. Podczas sprzyjającej aury dzieci bawiły się na świeżym powietrzu. w trakcie spotkania z leśnikiem mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej prelekcji na temat opieki nad zwierzętami zimą. W ostatnich dniach przed świętami dzieci uczyły się kolęd i pastorałek oraz składały sobie życzenia świąteczne.

Nowy rok powitaliśmy z uśmiechem na twarzy i nowymi postanowieniami, by stać się lepszym,  miłym i empatycznym dla wszystkich wokół.
Na zajęciach rozmawialiśmy o życiu i mieszkańcach Arktyki. Wykonaliśmy prace plastyczną "Eskimos". Podczas zajęć o emocjach projektowaliśmy wzory różnych twarzy, dobieraliśmy do nich różne nosy, brwi, usta, aby odzwierciedlić ich nastrój. Wykonaliśmy piękne maski karnawałowe połyskujące kolorowym brokatem, które wykorzystaliśmy do ozdoby naszej sali.
W dniu Balu Karnawałowego przebraliśmy się za różne postaci z bajek. W tym miesiącu odbyły się dwa konkursy plastyczne "Moja Babcia i mój Dziadek" oraz "Najpiękniejsza maska karnawałowa" Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.
Jesień wokół nas. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali podczas zajęć wiele prac plastycznych i technicznych przedstawiających piękno złotej jesieni. Do zajęć wykorzystali także jesienne liście. Dzieci uczyły się recyklingu, gdzie z rolek po papierze toaletowym wykonały piękne dzbanuszki. Dużą atrakcją okazały się zajęcia muzyczne z rurkami. w tym miesiącu obchodziliśmy Dzień tolerancji, Światowy Dzień Pluszowego Misia, Dzień Życzliwości. Gościliśmy funkcjonarjuszkę Straży Miejskiej, która przeprowadziła dla nas zajęcia z ćwiczeniami w razie gdybyśmy spotkali dzikie zwierzę lub goniącego psa. Miło upłynął nam czas.