Pierwsze wiosenne promyki słońca sprawiły, że w marcu nasze świetliczaki były bardzo aktywne. Chętnie angażowały się nie tylko w zabawę, lecz również w prace plastyczne, łamigłówki oraz inne proponowane przez nauczycieli działania. Najmłodsi uczcili Dzień Kobiet, wykonując kwiaty z bibuły oraz kartki z życzeniami. Interesującym wydarzeniem były również obchody Dnia Świętego Patryka.
Wielu uczniów przygotowało prace na temat Świętego Patryka, Irlandii i jej symboli. Świetliczaki w radosnych nastrojach powitały wiosnę wykonując dekoracje, które zdobiły salę świetlicy. Wiele radości dostarczyły najmłodszym zajęcia związane z tematyką wielkanocną.  Powstało wiele pisanek, które dzieci przygotowywały różnymi technikami, nie zabrakło wycinanek, wyklejanek oraz kolorowania. Najmłodsi swój wolny czas wykorzystali między innymi na grę w piłkarzyki, gry planszowe, puzzle oraz tworzenie budowli z klocków. Nie zabrakło także zajęć na placu zabaw i gry w piłkę nożną.