Z utęsknieniem czekaliśmy na zbliżające się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Mieliśmy nadzieję, że byliśmy grzeczni i przyjdzie do nas Mikołaj. Uczyliśmy się piosenki o Mikołaju, wykonaliśmy piękne ozdoby na choinkę, zorganizowaliśmy kiermasz przepysznych świątecznych ciastek, a największą radość sprawiło nam pisanie listów do świętego Mikołaja.

20 grudnia w świetlicy szkolnej poczuliśmy świąteczny nastrój. Tego dnia odbyła się, jak co roku, uroczysta wigilia świetlicowa. Uśmiechnięci, wspólnie, wszyscy usiedliśmy do jednego stołu, złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem.

Czar choinki i kolęd rozgościł się na dobre, a na twarzach dzieci pojawiły się uśmiechy. Wigilia świetlicowa to czas integracji i dzielenia się radością spędzania wspólnie czasu dzieci z wychowawcami świetlicy.