Wycieczka Szlakiem zabytków Słupska

            W ramach realizacji projektu „Szansa na sukces” uczniowie, którzy uczestniczą
w warsztatach matematyczno-przyrodniczych z elementami fotografii z zastosowaniem TIK, wzięli udział w wycieczce krajoznawczej po Słupsku.

            W trakcie jej trwania odwiedziliśmy najciekawsze miejsca starówki miejskiej. Zatrzymaliśmy się przy neogotyckim ratuszu na Placu Zwycięstwa, skąd podziwialiśmy Nową Bramę. Następnie przeszliśmy ulicą Jagiełły, wzdłuż murów miejskich do kaplicy Św. Jerzego, kościoła Św. Jacka, Bramy Młyńskiej i Muzeum Pomorza Środkowego.
W jego wnętrzach obejrzeliśmy ekspozycję dotyczącą dawnej sztuki Pomorza i największą na świecie kolekcję dzieł Witkacego. Na zakończenie wędrówki po Słupsku wstąpiliśmy na aromatyczną herbatę do Spichlerza Richtera. Pomimo, że pogoda w tym dniu nie dopisała, wycieczka wszystkim nam się bardzo się podobała.

 

W dniach 12-14.06.2016 r. uczniowie z naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej we Włynkówku i Szkoły Podstawowej w Siemianicach, wzięli udział w rajdzie rowerowym do Karlskrony w Szwecji, która od 1998 r. należy do światowego dziedzictwa UNESCO. Do Korony Karola dopłynęliśmy promem Stena Line. Wieczór spędziliśmy, podziwiając zachód słońca oraz zwiedzając pokład. Chętni uczniowie przywitali słońce w poniedziałkowy poranek o godzinie 4:15. Po szwedzkim śniadaniu wyruszyliśmy na rowerach zwiedzać miasto. Bardzo zaciekawiło nas Muzeum Marynarki Wojennej z łodziami podwodnymi, centrum miasta z zabytkami oraz malutka wyspa skalna. Następnie udaliśmy się promem na przepiękną wyspę Aspo z cytadelą wojskową  Drottningskar. Tego dnia pokonaliśmy na rowerach 42 km. W drodze powrotnej do Polski odbyło się spotkanie z Neptunem oraz Nimfami, którzy przeprowadzili dla wszystkich uczestników chrzest morski. Szczęśliwie
i z wieloma wrażeniami wróciliśmy do domów.

 

 

Lista uczniów przyjętych do klasy czwartej sportowej
w roku szkolnym 2016/2017

1. Bartoszuk Igor Michał

2. Belkiewicz Angelika Maria

3. Borkowska Karolina Maria

4. Cydzik Olga Elżbieta

5. Derda Julia

6. Głaszcz Maciej

7. Herman Karolina

8. Juszczyk - Szczot Sebastian Dariusz

9. Kania Wiktoria

10. Kupaj Oskar

11. Kucharski Szymon

12. Labryga Hanna

13. Marquardt Michał Jan

14. Magda Roksana Paula

15. Mazuś Jakub

16. Murach Maja Anna

17. Nowotnik Łukasz

18. Owarzany Kinga

19. Potomska Nikola

20. Szczudrawa Marta

21. Sycha Nadia

22. Wołosewicz Igor Andrzej

23. Ziółkowski Szymon Dominik

24. Żebryk Aleksander Franciszek

25. Żukowski Kacper Artur

Wycieczka do Warszawy

            W ostatnich dniach maja klasy VI c i VI d pojechały na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Na początku udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z 30 piętra podziwialiśmy widoki. Następnie pojechaliśmy do Wilanowa, z wizytą do króla Jana III Sobieskiego. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści przewodnika
o bohaterskich czynach władcy, oglądaliśmy wspaniałe komnaty w pałacu
i rozwiązywaliśmy szereg zadań. W tym dniu spacerowaliśmy także po Łazienkach Królewskich, gdzie podziwialiśmy pomnik Chopina i Pałac na Wodzie oraz wszechobecne wiewiórki. Wieczorem udaliśmy się nad Zalew Zegrzyński, gdzie był nocleg.

            Drugiego dnia wycieczki spacerując po Starym Mieście, odwiedziliśmy Syrenkę, wąskie uliczki i udaliśmy się do Zamku Królewskiego. Było to kolejne bardzo interesujące spotkanie z historią. Na koniec pobytu w Warszawie zwiedziliśmy Polskie Radio wraz ze studiami Jedynki, Dwójki i Czwórki. Widzieliśmy jak dziennikarze radiowi nadają audycję i czytają informacje z kraju i ze świata.

W nocy pełni wrażeń wróciliśmy do Słupska.

 

 

WYCIECZKA DO PELPLINA, GNIEWU I MALBORKA

W maju klasy V b i V e pojechały na dwudniową wycieczkę do Pelplina, Gniewu
i Malborka. Pierwszy punktem wycieczki był Pelplin, gdzie uczniowie podziwiali jedną z największych w Polsce, gotycką katedrę oraz Muzeum Diecezjalne ze słynną Biblią Gutenberga. Następnie po zakwaterowaniu w dormitoriach zamkowych w Gniewie w asyście trzech braci zakonnych rozegrany został Turniej Rycerski. Uczniowie podzieleni na drużyny konkurowali ze sobą w strzelaniu
z kuszy, łuku, najeździe na saracena,  w wielkim kręciole oraz w turnieju nauki fechtunku. Po obiadokolacji i krótkim odpoczynku odbyli nocny spacer po zamku
z lampionami, a następnie uczestniczyli w multimedialnym widowisku, podczas którego w otoczenie walących się murów, płonących stropów oraz bezgłowych rycerzy przenieśli się do nieistniejącego świata duchów.

Drugiego dnia, spacerując od Zamku Niskiego, poprzez Zamek Średni do Wysokiego uczniowie zwiedzili siedzibę Wielkiego Mistrza Krzyżackiego
w Malborku. Wszystkim podobała się kuchnia braci zakonnych wystawa broni
i uzbrojenia oraz ciekawa opowieść o dwóch piekarzach, którzy wykradli Wielkiemu Mistrzowi złoto i klejnoty ze skarbca.

 

 ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Odznaka TURYSTY zdobyta !!!

Nasi najmłodsi Mali Mistrzowie poznali już i utrwalili znaki drogowe oraz zasady poruszania się po drogach.

9 października 2015r. uczniowie klas Ic i If wraz z nauczycielami pojechali na wycieczkę do Leśnego Dworu.  Dzieci wraz z leśniczym odbyły spacer po ścieżce edukacyjnej, podczas której dowiedziały się o tajemnicach lasu i pracy leśnika. Uczniowie poznali warstwową budowę lasu, dowiedzieli się wiele ciekawostek
o zwierzętach i roślinności lasu. Podsumowaniem wycieczki było przyznanie uczniom odznak TURYSTY oraz ognisko, przy którym piekliśmy smaczne kiełbaski.

TU001

TU002

TU003

TU004

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

Odznaka TURYSTY zdobyta 

9 października 2015r. uczniowie klas I c i I f wraz z nauczycielami pojechali na wycieczkę do Leśnego Dworu.  Dzieci wraz z leśniczym odbyły spacer po ścieżce edukacyjnej, podczas której dowiedziały się o tajemnicach lasu i pracy leśnika. Uczniowie poznali warstwową budowę lasu, dowiedzieli się wiele ciekawostek o zwierzętach i roślinności lasu. Podsumowaniem wycieczki było przyznanie uczniom odznak TURYSTY oraz ognisko, przy którym piekliśmy smaczne kiełbaski.

tu001

tu002

tu003

tu004

tu005

tu006

 

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

MAŁY MISTRZ - ROWERZYSTA

 

001r

002r

003r

 

 

Dnia 2 czerwca uczniowie klas IV b i IV e wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta. Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Dzieci na własną rękę mogły przeprowadzić doświadczenia, dzięki którym lepiej zrozumiały zjawiska występujące w przyrodzie oraz poczuły się przez moment jak prawdziwi odkrywcy. Swoją wiedzę dotyczącą tematyki morskiej uczniowie poszerzyli w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku, gdzie kierowali zdalnie sterowanymi modelami statków i jachtów, poznali specyfikę pracy w porcie, obejrzeli batyskaf oraz bawili się różnego rodzaju symulatorami. Dzieci poznały także historyczną stronę Gdańska. Zwiedziły Stare Miasto, zobaczyły Pomnik Neptuna i Żuraw.

Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał humor i zadowoleni, z plecakami pełnymi pamiątek, wrócili do domu.

 

Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz  Ośrodek  Kultury Morskiej w Gdańsku okazały się doskonałym miejscem na spędzenie czasu w trakcie wycieczki szkolnej. Uczniowie klas IV a i IV d mogli w niecodzienny sposób przeprowadzić eksperymenty -  poznając prawa fizyki i przyrody. Interaktywna wystawa „Ludzie –statki – porty ” pozwoliła poznać zagadnienia związane z morzem -  powstanie  wiru wodnego i fali tsunami. Uczniowie sterowali jednostkami pływającymi. Prawdziwą atrakcją okazało się symulowane opuszczenie pokładu statku
z wykorzystaniem morskiego systemu ewakuacyjnego.  

Rajd pieszy „Odnawialne źródła energii wczoraj i dziś”

            W dniu 22 maja 2015 r. klasa V c wraz z wychowawcą wybrała się na rajd pieszy, który odbywał się w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Jego tematem były „Odnawialne źródła energii wczoraj i dziś”.                                                                                                                            
Trasa wędrówki wiodła z Łosina, przez Krępę, wzdłuż Słupi do Słupska. W trakcie marszu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz funkcjonowania farm wiatrowych i elektrowni wodnych. Na mecie, na terenie Osiedla Akademickiego czekał na piechurów słodki poczęstunek, ognisko oraz konkurs związany z tematyką rajdu. W konkursie tym, uczennice Martyna Tyszka i Vanessa Parniewska zajęły I miejsce. Gratulujemy!

ze001

ze002

ze003

ze004

ze005

ze006

ze007

ze008

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Kolejna zdobyta sprawność za nami :) saneczkarz

Mali Mistrzowie dzięki sprzyjającej pogodzie mogli wyjść na dwór. Uczniowie uczestniczyli w różnych zabawach na śniegu, poznały zasady bezpiecznej jazdy na sankach pojedynczo i parami.  Wszyscy wspaniale się bawili, wrócili do szkoły zadowoleni i z pięknymi rumieńcami na twarzy. Z pewnością powtórzymy takie zajęcia!!!

 

SANE001

SANE002

SANE003

SANE004

SANE005

SANE006 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

MAŁY MISTRZ - SANECZKARZ, NARCIARZ, ŁYŻWIARZ

Z powodu braku śnieżnej zimy pierwszoklasiści  zdobywali sprawność Saneczkarz – Narciarz - Łyżwiarz w sposób nietypowy.  W sali gimnastycznej odbywały się najważniejsze i zarazem najciekawsze części zajęć w zdobywaniu kolejnej odznaki. Zabawy i ćwiczenia z nietypowymi przyborami zawsze są atrakcyjne, więc nic dziwnego, że i tym razem  sprawiły dzieciom wiele radości. Naśladowaliśmy jazdę na łyżwach, na sankach oraz grę w hokeja za pomocą kija do unihokeja i woreczka gimnastycznego. Skupienie potrzebne do opanowania przyborów spodobało się wielu pierwszakom.  Kolejna odznaka została zdobyta!!!

san001

san002

san003

san004

san005

san006