Uprzejmie informujemy, że zebrania semestralne odbędą się

01.02.2023 r. (środa) o godzinie 17.00 - dla rodziców uczniów klas I-III

02.02.2023 r. (czwartek) o godzinie 17.00 - dla rodziców uczniów klas IV-VIII.

                                                                                  Serdecznie zapraszamy.

Zajęcia z urzędnikiem

W grudniu 2022 i styczniu 2023 w naszej szkole miały miejsca zajęcia, które prowadził Pan Jarosław Cieśliński, reprezentujący Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni, oddział w Słupsku. Celem zajęć, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie klas ósmych, było zapoznanie ich z niebezpieczeństwem jakie stanowi groźba uzależnienia od hazardu. Chodzi tu zarówno o ten hazard legalny (lotto i inne zakłady np: STS), jak i nielegalny. Zajęcia wzbudziły spore zainteresowanie, a największe: filmy z akcji podejmowanych przez służby celno-skarbowe, likwidujące nielegalne kasyna gry w województwie pomorskim.

WOŚP Finał

W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe uczniowie naszej  szkoły  wzięli udział w zbiórce funduszy  w ramach kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Szkolny sztab WOŚP składający się z przedstawicieli PCK, SU, TPD, Klubu Wolontariusza i szkolnego chóru Urwisy  przygotował dla społeczności szkolnej szereg zabaw.

W budynku klas starszych akcja  zaczęła się we wtorek 10 stycznia. Tego dnia można było skosztować przygotowanych przez uczniów  babeczek i galaretek. Pyszności znikały w okamgnieniu.  Podobnie było w kolejnym dniu. Jak świeże bułeczki rozchodziły się różnego rodzaju drobiazgi - breloczki, kubki, artykuły papiernicze. Nie zabrakło też okazji do promocji  wiedzy o zdrowiu, czemu służyło odkrywanie haseł i rozwiązywanie łamigłówek. Zabawa połączona była z możliwością zdobycia nagrody, co stanowiło dodatkową zachętę do udziału w akcji. W ostatnim dniu wkroczyły do akcji Urwisy, które przemaszerowały przez szkołę zachęcając do wspólnego śpiewania kolęd.

Również uczniowie klas młodszych pokazali wszystkim, że wspierają WOŚP całym sercem. Poszczególne klasy wykonały piękne serca, które ozdobiły szkolne korytarze. Uczniowie ubrali się na czerwono specjalnie na tę okazję. Na niektórych twarzach pojawiło się serduszko, namalowane przez starsze koleżanki z klasy 8. Nie zabrakło słodkości na kiermaszu babeczek i galaretek.


Wszystkie działania przyniosły uczniom wiele radości i zabawy i przyczyniły się do wsparcia Orkiestry kwotą 2831,62 zł. Nadal aktywna jest szkolna e-skarbonka. Wpłat można dokonywać na wskazany link:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/vz9w17

Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom i uczniom biorącym udział w akcji!

Pomaganie nie jest trudne!

szkolny sztab WOŚP

Wigilie klasowe

🎄🎄🎄🎅22 grudnia odbyły się klasach młodszych spotkania wigilijne podczas, których składaliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy. Na stołach nie zabrakło także pysznego poczęstunku. Wzięliśmy udział w koncercie kolęd przygotowanym przez uczniów klas 1-3.🎅🎄🎄🎄

 

Jasełka 2022

21 grudnia  nasi młodzi Artyści wystawili Jasełka pt. „Cud wigilijnej nocy". Przedstawienie ubogacone zostało śpiewem kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego „Urwisy”  
i dzieci z koła muzycznego klas 1-3 oraz tańcem dzieci z klas młodszych. Tego dnia odbyły się 2 występy: przed południem dla uczniów klas 1-3 oraz po południu dla Rodziców. 22 grudnia na sali widowiskowej zagościli uczniowie klas starszych najpierw klas 7 i 8, potem 4-6. Wszyscy byli poruszeni występem naszych Artystów od najmłodszych z klasy 1 po najstarszych z klas 8. Otrzymali oni ogromne brawa i mnóstwo gratulacji i ciepłych słów. Pani Dyrektor gorąco podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Jasełek: dzieciom, nauczycielom i rodzicom, doceniając ogrom włożonego trudu oraz wspaniałe talenty dzieci, ujawnione na scenie. Złożyła również wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia życzenia.