Szósta wyprawa

Koło Historii Regionalne przy SP-3 w Słupsku ma za sobą kolejną, już szóstą wyprawę po Słupsku. Tym razem odwiedziliśmy Słupski Szczep Związku Harcerstwa Polskiego, którego siedziba mieści się przy ulicy Partyzantów. Mieliśmy okazję zapoznać się z historią słupskiego hufca, która liczy już 80 lat. Tak więc jest to „kawał historii”. Mogliśmy obejrzeć urządzoną z tej okazji wystawę, po której oprowadził nas harcmistrz Krzysztof Smugała. Prócz podziwiania ciekawych artefaktów, oraz zdjęć, mieliśmy okazję nawet zatańczyć w kółku i odśpiewać „Tanganikę”.

Kolejnymi obiektami do zwiedzenia były: Nowo wybudowana baszta przy ulicy Francesco Nullo, oraz przylegający do niej budynek, w którym mieści się sala wystaw rzemiosł dawnych, oraz pracownia szewska. Niczym rycerze wdarliśmy się do baszty, ze szczytu której można było obejrzeć okoliczne widoki. Następnie zwiedziliśmy wystawę o słupskim rzemiośle i historii tego właśnie miejsca. Wyprawa zakończyła się w pracowni szewskiej, gdzie pan Tomasz Urbaniak, kustosz wystawy, opowiedział o historii szewstwa, oraz o planach na kolejne działania, które zaplanowane są w tym miejscu. A będą to otwarte warsztaty z różnych rzemiosł, między innymi z garncarstwa, czy kowalstwa. Także już dziś można zachęcać zainteresowanych aby śledzili informacje prasowe i internetowe. Start warsztatów najprawdopodobniej pod koniec kwietnia br.

Kolejna wyprawa czeka nas już za dwa tygodnie, czyli 11 kwietnia 2025 roku. Już dziś gorąco zapraszam.

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU LITERACKIEGO więcej

 ZGODA NA UDZIAŁ W KONKURSIE więcej

 

plakat 1 konkurs 2

Warsztaty z UP
24 marca uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach z komunikacji interpersonalnej, które poprowadziła dr Maria Aleksandrovich z Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.
Podczas zajęć pracowaliśmy nad:
 aktywnym słuchaniem,
 jasnym wyrażaniem myśli,
 asertywnością – czyli jak mówić „nie” w sposób stanowczy, ale uprzejmy.
Warsztaty nie tylko pomogły nam rozwijać umiejętności interpersonalne, ale także zadbać o dobrostan emocjonalny. To dopiero początek – już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań!

Marzannada
21 marca uczniowie klas 1-3 mieli okazję sprawdzić swoje siły w międzyszkolnych zawodach sportowych „MARZANNADA”, które odbyły się w Hali Gryfia.
W rywalizacji udział wzięło aż jedenaście szkół, a poziom zmagań był niezwykle wysoki!. 
Nasi reprezentanci pokazali ogromne zaangażowanie i sportowego ducha, dzięki czemu udało się nam uzyskać najwięcej punktów, a tym samym zająć I miejsce.
To był dzień pełen emocji, zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy!.
Nie można też zapomnieć o wspaniałych kibicach, którzy z całych sił dopingowali swoją drużynę, tworząc niesamowitą atmosferę!. 
Serdeczne podziękowania dla p. Anny Witczak oraz p. Katarzyny Miszty, które przygotowały naszą reprezentację!.
Szkołę godnie reprezentowali:
📌 Klasy I:
Nadia Stachyra, Marcel Michalski, Jagna Sosnowska, Tomasz Chełski, Wojciech Kwieciński
📌 Klasy II:
Michalina Fitas, Emilia Kaja, Alan Burak, Fabian Chudy, Fabian Walloch
📌 Klasy III:
Kalina Fraszka, Viktoriia Chmeruk, Filip Bielenda, Tymon Ignatowicz, Wiktor Antoń
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i czekamy na kolejne sportowe sukcesy!

Współpraca UP
Z radością informujemy, że rozpoczynamy wyjątkowy cykl 12 bezpłatnych warsztatów pt. „Szczęście w szkole – rozwój umiejętności miękkich dla dobrostanu uczniów”!.
Projekt realizujemy we współpracy z wykładowcami Instytutu Pedagogiki I Psychologii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku i jest on skierowany do uczniów klas 4-8. Celem warsztatów jest rozwój umiejętności kluczowych dla dobrego samopoczucia i sukcesów w szkole, takich jak:
 Samoświadomość
 Empatia
 Zdolność współpracy
 Kreatywność
 Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godz. 15:00 (2x 45 min) i są prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców. To świetna okazja, by rozwijać umiejętności przydatne zarówno w szkole, jak i w codziennym życiu!.
 Pierwsze zajęcia już jutro, a poprowadzi je dr Maria Aleksandrovich. Zapraszamy serdecznie!