Mikołajki w Gdyni

Mikołajki w Gdyni - wycieczka klasy 3a i 3c w ramach programu Poznaj Polskę.

Pierwszym punktem wycieczki było CENTRUM NAUKI EKSPERYMENT w Gdyni. Jest  to miejsce, które zachęca do odkrywania nauki poprzez interaktywne i praktyczne doświadczenia. To innowacyjne muzeum nauki, które oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W Centrum Nauki Experyment można eksperymentować, badać i odkrywać różne dziedziny nauki.

Uczniowie mogli bawić się w strefach tematycznych i pogłębiali wiedzę i rozwijali umiejętności eksperymentalne.

Drugim punktem naszej wycieczki było MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji pn. „Po co komu węzły marynarskie” oraz "Poszukiwacze okrętowych myszek".

Andrzejki

30 listopada to dzień wróżb i czarów w klasach I-III. W klasach 4-8 odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa. Szkoła to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa!!!

Kwalifikacje zawodowe

23 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych podczas których zgłębili wiedzę na temat kwalifikacji. Dowiedzieli się o Europejskiej Ramie Kwalifikacji, Polskiej Ramie Kwalifikacji, kwalifikacjach rynkowych oraz sposobach nabywania kwalifikacji i certyfikatów. Mieli możliwość bliższego zaznajomienia się ze sposobami nabywania ich oraz możliwościami zatrudnienia dotyczącymi np. druku 3D. Podczas warsztatów zostały też poruszone zagadnienia dotyczące kwalifikacji kucharza, pracownika zajmującego się stolarką budowlaną. Rozmowy uczniów z osobami prowadzącymi warsztaty przybliżyły sposoby samorozwoju, a także wskazały możliwości uzyskiwania dodatkowych kwalifikacji w różnych zawodach.

Przez kolejne dwa czwartki, 9 i 16 listopada, nasi uczniowie rywalizowali w zawodach tenisa stołowego w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. W roczniku dzieci młodszych dziewczęta  zajęły III miejsce a chłopcy  IV. Jeśli chodzi o rocznik starszy, dziewczęta zajęły III miejsce, natomiast chłopcy byli blisko zwycięstwa całego turnieju, ulegli minimalnie zespołowi z SP4, zajmując tym samym II miejsce . Skład drużyn: Martna Griechen kl.5b, Sara Raubo kl. 6b, Filip Luhm kl. 4a, Igor Gołaszewski kl.6d, Sara Bogdanowicz kl.7d, Hania Brac kl.8b, Samuel Zaremba kl.8b, Marek Żołecki kl.7e i Staś Burda kl.7e.
Gratulacje dla wszystkich zawodników za ogromne zaangażowanie w treningi, serce do walki i godną postawę sportowca.
Umowa patronacka

II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku podpisało umowę o współpracy z SP3 i SP8. Licealiści pomogą w nauce swoim młodszym kolegom i koleżankom.