Wymiana uczniowska w Neapolu

W dniach 12-18 marca odbył się pierwszy wyjazd międzynarodowy w ramach realizacji projektu Erasmus+ „More Successful Students with ICT”. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich kryteriów do Włoch wyjechali następujący uczniowie: Michalina Kurowska, Zofia Bugiel, Damian Lubiniecki oraz Igor Lachowicz. Opiekę nad nimi sprawowały p. Anna Łukasik (Koordynator projektu) oraz p. Karolina Kromp (nauczyciel języka angielskiego). Uczestnicy wyjazdu goszczeni byli przez rodziny uczniów z Neapolu.

Do południa uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach projektowych, na których przedstawiali swoje prace dotyczące naszego miasta, kuchni polskiej oraz sposobów spędzania wolnego czasu. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim.

Popołudniami mięliśmy możliwość zwiedzić Neapol, Narodowe Muzeum Archeologii, Art Stations of the Naples Metro oraz wulkan Solfatara. Wszyscy cudownie spędziliśmy czas i zawarliśmy wiele nowych przyjaźni.