Kwiecień w świetlicy szkolnej owocował wieloma różnorodnymi aktywnościami związanymi z nietypowymi świętami, jak i tymi dobrze wszystkim znanymi.
W ramach zajęć plastycznych uczniowie wykonali wiosenne kwiaty wyklejone plasteliną oraz bociany z papieru, które były wesołą i ciekawą dekoracją na parapet.
Podczas zajęć w świetlicy odbyły się zajęcia przypominające uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zostały omówione podstawowe znaki drogowe oraz wspólnymi siłami rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce ruchu drogowego. Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne związane z ruchem drogowym i sygnalizacją świetlną.

Kwiecień kojarzy się przede wszystkim z Dniem Ziemi. Była to świetna okazja do pracy w grupach podczas których świetliki zastanawiały się, jak każdy może dbać o naszą planetę i najbliższe otoczenie. Nasi najmłodsi wykonali eksperyment ,,Planeta”, który przedstawiał w jaki sposób należy dbać i szanować  naszą ziemię, poznali dekalog młodego ekologa oraz pojęcia związane z recyklingiem.
Chcąc dać “drugie życie” gazetom włączyliśmy się w akcję Dzień Fryzur z Papieru w ramach 3 edycji Międzynarodowego Projektu Artystycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Dzieci samodzielnie wykonały fryzury z papieru według własnych pomysłów, które póżniej zostały zaprezentowane świetliczakom.
Ostatnie dni miesiąca nie odbyły się bez rozmów na temat nadchodzących Świąt Majowych i dlaczego należy o nich pamiętać. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można okazywać patriotyzm i przypomnieli symbole narodowe. Powstały również piękne biało-czerwone prace, które symbolizowały nadejście maja.