Wrzesień rozpieszczał nas ciepłą, letnią pogodą, więc upłynął nam na wakacyjnych wspomnieniach, grach i zabawach integracyjnych oraz poznawaniu zwyczajów i tradycji naszej świetlicy. Rozmawialiśmy na temat obowiązujących regulaminów, omawialiśmy zasady bezpieczeństwa sanitarnego, higieny, zdrowia, zasad zachowania i poruszania się po szkole i poza nią. Dużą radość sprawiały nam zajęcia na świeżym powietrzu, zabawy na placu zabaw, gra piłkę nożną, malowanie kredą, a także zajęcia plastyczne i techniczne. Przeprowadziliśmy także z naszymi paniami eksperyment z kolorami. Obserwowaliśmy jak łączą się kolory powstałe z zanurzonych w wodzie kolorowych bibułek.15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Tego dnia dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Podczas zajęć plastycznych powstały piękne kropeczkowe obrazy, które zawisły w galerii naszej świetlicy. Żegnając lato, powitaliśmy jesień – porę roku pełną ciepłych kolorów, które pozwoliły nam stworzyć piękne prace, dzięki którym nasza sala nabrała wyjątkowego jesiennego charakteru. W tym miesiącu odbył się konkurs fotograficzny p.n. - Wakacyjne Wspomnienia. Nasi uczniowie otrzymali piękne nagrody i dyplomy.