Wizyta w Straży Pożarnej

Dnia 09.06.2016 r. uczniowie klasy II g wraz z wychowawcą odwiedzili siedzibę Straży Pożarnej w Słupsku przy ul. Towarowej 9 c. Podczas zwiedzania jednostki gaśniczej dzieci miały  możliwość zapoznania się z nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem strażaków. Ogromne zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie, do których uczniowie mogli wejść i obejrzeć od środka. Każdy mógł zobaczyć ubiór strażaka, w którym przystępuje się do akcji ratowniczej oraz przymierzyć hełm strażacki. Wszyscy zadawali mnóstwo pytań. W czasie tej wizyty uczniowie wiele dowiedzieli się na temat niezwykle trudnej, niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaków oraz konieczności nieustannych ćwiczeń, szkoleń i doskonalenia swoich umiejętności.

Na koniec wizyty w straży pożarnej tata Pauli z klasy II g, który zaprosił uczniów do jednostki gaśniczej zrobił im niespodziankę. Poczęstował ich własnoręcznie upieczonym ciastem.

Wszyscy uczniowie podziękowali za spotkanie, które przybliżyło im trudną, ale bardzo ciekawą i odpowiedzialną pracę strażaków.