25 października 2016 r.  uczniowie z klasy II e wzięły udział w pierwszych zajęciach z cyklu „Poznajemy Rosję” w CKiJR. Przed rozpoczęciem lekcji zapoznali się z centrum oraz jego działalnością. W zasadniczej części zajęć dzięki prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną poznali podstawowe informacje o Rosji : flaga, herb, mapa, położenie geograficzne. Zostały również zaprezentowane sztuki ludowe takie jak gżel, chochłoma, beresta. Dzieci miały także okazję zobaczyć wyroby wykonane tymi technikami, które znajdują się na wyposażeniu CKiJR. Poznały także samowar i zasady jego działania. W drugiej części prezentacji poznały postacie z rosyjskich bajek. Obejrzały także dwie bajki - „Masza i Niedźwiedź” oraz „Wilk i Zając”.