Samorząd Uczniowski klas I - VIII

_________________________________

DZIAŁAMY W SAMORZĄDZIE

_______________________________

Dnia 22 kwietnia w ramach świętowania Dnia Ziemi , Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji

„Odpad zdasz, drzewko masz!”, którą zorganizowała firma Emka S.A, pod patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Akcja polegała na gromadzeniu określonych odpadów przez szkołę:

- makulatury

- małych elektrośmieci,

- przeterminowanych leków,

które przekazaliśmy Firmie Emka S.A, a firma obdarowała naszą szkołę licznymi sadzonkami.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji i promowania ekologicznych postaw.

Pozdrawiamy Wasz Samorząd Uczniowski

Pierwszy dzień wiosny zdrowy i radosny!

Pod tym hasłem Samorząd Uczniowski w pionie klas 1-3 zaprosił uczniów do przezywania dnia 21 marca, jako dnia promocji zdrowego stylu życia. Uczniowie przygotowali swoje ulubione owoce lub warzywa z papieru i przypięli je sobie na bluzy i koszulki, aby pokazać wszystkim swoje przysmaki pełne witamin. Dzieci w klasie 2 omawiały na lekcji piramidę zdrowia i wiedzą jak bardzo owoce i warzywa są ważne dla zdrowego funkcjonowania. Udział miał nie tylko wymiar edukacyjny i wychowawczy w akcji, lecz także dostarczył dzieciom wiele radości!. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!!!

___________________________

Na dzień bez plecaka wybraliśmy 1 kwietnia - chętni uczniowie klas 4 - 8 przynieśli lub przywieźli swoje podręczniki i przybory w czymś innym niż popularny plecak. Wszyscy wykazali się pomysłowością, kreatywnością i nie lada fantazją. Na korytarzach szkolnych widzieliśmy różnorodność przedmiotów służących w tym dniu za plecaki, począwszy od skrzynek na narzędzia, legowisk dla zwierząt czy też wózków sklepowych, skończywszy na wiadrach, walizkach czy miskach. Śmiechu i radości było co niemiara.

___________________________

Akcja "Żyj zdrowo", sezonowa sprzedaż warzyw i owoców.

______________________________________________

Dzień Edukacji Narodowej w SP3