Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty ...

Wychowankowie naszej świetlicy  ciesza sie Panią Wiosną, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej i pachnącej pory roku.
Podczas zajęć edukacyjno- wychowawczych dzieci  na podstawie własnych doświadczeń i prezentacji multimedialnej omawiały wspólnie z wychowawcami świetlicy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki związane z tą tematyką. Podczas zajęć plastycznych uczniowie  malowali oznaki wiosny ,   wykonywali z kolorowego papieru zielone  żaby oraz brali udział w konkursie wiosennej piosenki. 

Wychowawcy świetlicy cyklicznie organizują zabawy kreatywne,  które uwielbiają nasze dzieci .
Zalety:
  • Dziecko pogłębia swoje zdolności logicznego, przestrzennego i kreatywnego myślenia
  • Uczy zdrowej rywalizacji oraz przyjmowania porażek z uśmiechem na twarzy
  • To także sprawdzian pokory i umiejętności przyjmowania niepowodzeń
  • Rozwija sensorykę i motorykę
  • Zwiększa potencjał intelektualny
  • Uczy twórczego i nieschematycznego myślenia
  • Pomaga zainteresować się nauką, rozwijać pasję
  • Wiedza przekazana w atrakcyjny sposób pokazuje dziecku, że warto uczyć się nowych rzeczy. Potęguję ciekawość do świata i chęć odkrywania
  • Uczy pracy w grupie, wzajemnego wspomagania się, a nie niezdrowej rywalizacji
  • Buduje indywidualizm i nie ogranicza wyobraźni.
Uczniowie naszej świetlicy wzięli udział  w projekcie pt. „Moja ulubiona książka”. Zadaniem uczniów było  przygotowanie prezentacji swojej ulubionej książki, czasopisma czy też opowiadania. Rodzice uczniów naszej świetlicy  postanowili włączyć się w akcję propagowania czytelnictwa.
Napisali oni otwarte listy do dzieci, w których zareklamowali swoje ulubione książki z dzieciństwa.

 

Drogie Dzieci!

Chciałabym polecić Wam książkę, którą czytałam w dzieciństwie i bardzo ją lubiłam. „Kajtuś Czarodziej”-  to książka, która opowiada o chłopcu, który nazywał się Antoś. Przezywano go Kajtuś. Jego babcia czytała mu książki o magii, a on inspirowany tymi opowieściami został magikiem.
Zachęcam Was do przeczytania tej książki, bo wiem, że Was zaciekawi.

                                                              Mama Marcina

Drogie Dzieci!

              Kiedy byłam w waszym wieku, moją ulubioną książką był „Pinokio” autora Carlo Collodiego. Były w niej opisane przygody drewnianego pajacyka, który chciał poznawać świat. Na początku był niegrzeczny i robił co chciał. Później zrozumiał, że nie można kłamać i trzeba słuchać dorosłych. Pomagał swojemu tatusiowi i był dobry dla innych. W końcu zasłużył na to, żeby zostać chłopcem. Podobało mi się w tej książce to, że Pinokio zrozumiał, że źle postępował i chciał naprawić swoje błędy. Pajacyk przezywał wiele ciekawych przygód, trafił do różnych fantastycznych krain, aż wreszcie spotkał wróżkę, która stała się jego przyjaciółką.
Polecam Wam wszystkim te książkę. Na pewno spodobają się Wam przygody Pinokia.
Życzę Wam miłego czytania.                                                                            

                                                                                                                           Mama Szymona

    Drogie Dzieci!

              W pierwszych słowach mojego listu pozdrawiam Was gorąco. Postanowiłam napisać do Was ten list, bo dzięki niemu mogę znów wrócić do lat mojego dzieciństwa.
Kiedy byłam taka mała jak Wy i chodziłam do szkoły czytałam różne książki. Jedne były interesujące, a inne trochę mniej. Najbardziej w pamięci pozostała mi książka Marii Kruger pt. „Karolcia”. Opisana jest w niej historia dziewczynki o imieniu Karolcia, która mieszka z rodzicami i ciocią.
Pewnego dnia, podczas przeprowadzki do nowego mieszkania, znajduje ona w szczelinie podłogi mały, niebieski koralik. Dziewczynka szybko odkrywa, że to magiczny koralik, który potrafi spełniać życzenia. Dzięki niemu Karolcia ze swoim kolegą Piotrem przeżywają wiele zabawnych i ciekawych przygód. Jakie to przygody? Dowiecie się, gdy same przeczytacie tą książkę. Zachęcam Was bardzo, abyście ją przeczytały. Jestem pewna, iż wcielicie się w postać Karolci i razem z nią przeżyjecie te przygody. Myślę, że odkryjecie też, jak fascynujący jest świat książek i jakie tajemnice kryją się w ich treści.

                                                                                                                           Mama Ani 

                                                                 

Drogie Dzieci!

Moja ulubiona książka z czasów dzieciństwa to „Przygody Koziołka Matołka”. Koziołek Matołek zawsze wybierał się do Pacanowa. Za każdym razem spotykały go różne ciekawe przygody. Zachęcam Was do przeczytania tej książki. Dzięki temu mile spędzicie czas oraz przeżyjecie niesamowite chwile wraz z zabawnym koziołkiem.

                                                                                                                            Mama Julki