Termin – 18.10.2023r.

Kwota dofinansowania otrzymanego z Ministerstwa Edukacji i Nauki – 5.000 zł.

18 października 2023 roku 54-osobowa grupa uczniów z klasy IVc i Vb w godzinach porannych przybyła pod szkołę, aby stąd wyruszyć na wycieczkę do Gdyni. W tym dniu było wyjątkowo zimno, ale nam to nie przeszkadzało. Wszystkim dopisywał wspaniały humor! Pierwszym punktem naszej wyprawy było Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Zwiedzanie interaktywnych wystaw oraz eksperymentowanie na urządzeniach dostarczyło nam nie tylko interesującej rozrywki, ale także pozwoliło w zrozumiały sposób odkrywać niezwykłe zjawiska otaczającego świata. Na terenie Centrum Nauki braliśmy także aktywny udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu kodowania „Kryptonim Experyment”. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki o charakterze matematycznym, analizowaliśmy mapy oraz rozkodowywaliśmy zapisy w zaszyfrowanych notatkach. Zajęcia prowadzone były metodą escape room, podczas której przyjęliśmy rolę rekrutów na tajnych agentów i przechodziliśmy przez poszczególne zadania, które zawsze kończyła niezwykła niespodzianka. Chcąc rozwiązać kolejne łamigłówki musieliśmy wykazać się spostrzegawczością i logicznym myśleniem, a także nawiązywać współpracę wewnątrz grupy. Po takiej dawce emocji udaliśmy się na pyszny obiad.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie trójmasztowego żaglowca. „Dar Pomorza”, to obecnie statek-muzeum cumujący przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim. Wejście na główny pokład i do wnętrza statku pozwoliły nam poznać warunki życia i pracy polskich marynarzy w przeszłości. Przy każdym zwiedzanym punkcie był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć oraz zakup okazjonalnych upominków. Wycieczka bardzo nam się podobała. Z pewnością niejeden z nas wybierze się jeszcze nie raz do Trójmiasta i z ochotą odwiedzi te miejsca.