Nasi uczniowie

Ośmioro uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w rejonowym etapie Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda, który odbył się 14 marca w ZSZ w Słupsku. Wśród uczniów klas IV-VI nasz uczeń Ksawery Skrzeczkowski zdobył I miejsce. Cieszymy się bardzo z sukcesu Ksawerego. Jeszcze dwie uczennice z naszej szkoły - Julia Trofimowicz i Zosia Duda zakwalifikowały się do finału, każda w swojej kategorii wiekowej . Jesteśmy dumni z naszych zwycięzców i życzymy im powodzenia w dalszych zmaganiach.

 Trzecie spotkanie warsztatowe „Szczęście w szkole”
 
W ramach projektu „Szczęście w szkole” rozpoczęliśmy dzień od zabawy integracyjnej.
z łańcuszkiem imion!. Uczniowie siedzieli w kręgu, a zadaniem każdego było powtórzenie imion wszystkich osób przed sobą, zgodnie z ruchem wskazówek zegara i dodanie swojego imienia. Proste? Niekoniecznie – ale za to było mnóstwo śmiechu i radości!.
Później odbyły się warsztaty o emocjach – rozmawialiśmy o tym, co czujemy, jak rozpoznawać emocje i jak wspierać siebie nawzajem. To był czas pełen refleksji, otwartości i zrozumienia.
Bo szczęście w szkole to dobra atmosfera, poczucie bezpieczeństwa i budowanie relacji każdego dnia!.
 
 
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 
Drugie spotkanie warsztatowe „Szczęście w szkole” 
Dziś skupiliśmy się na samopoznaniu i naszych marzeniach! 
 Poznaj siebie – odkrywaliśmy swoje mocne strony, tworząc „Mapę marzeń” i wspierając się nawzajem w grupowych ćwiczeniach.
 Tworzyliśmy karty pracy, by lepiej rozumieć swoje emocje i potrzeby.
Spotkanie było inspirujące, kreatywne i pełne dobrej energii!.
Dodatkowo, do projektu dołączyli wolontariusze naszej szkoły, którzy z zaangażowaniem wspierali uczestników i wnosili jeszcze więcej pozytywnej atmosfery!.
Już czekamy na kolejne spotkanie!
 
 
 +++++++++++++++++++++++++++++++++++
24 marca uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach z komunikacji interpersonalnej, które poprowadziła dr Maria Aleksandrovich z Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.
Podczas zajęć pracowaliśmy nad:
 aktywnym słuchaniem,
 jasnym wyrażaniem myśli,
 asertywnością – czyli jak mówić „nie” w sposób stanowczy, ale uprzejmy.
Warsztaty nie tylko pomogły nam rozwijać umiejętności interpersonalne, ale także zadbać o dobrostan emocjonalny. To dopiero początek – już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań!
 
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 
radością informujemy, że rozpoczynamy wyjątkowy cykl 12 bezpłatnych warsztatów pt. „Szczęście w szkole – rozwój umiejętności miękkich dla dobrostanu uczniów”!.
Projekt realizujemy we współpracy z wykładowcami Instytutu Pedagogiki I Psychologii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku i jest on skierowany do uczniów klas 4-8. Celem warsztatów jest rozwój umiejętności kluczowych dla dobrego samopoczucia i sukcesów w szkole, takich jak:
 Samoświadomość
 Empatia
 Zdolność współpracy
 Kreatywność
 Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godz. 15:00 (2x 45 min) i są prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców. To świetna okazja, by rozwijać umiejętności przydatne zarówno w szkole, jak i w codziennym życiu!.
 Pierwsze zajęcia już jutro, a poprowadzi je dr Maria Aleksandrovich. Zapraszamy serdecznie!
eko
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!
Wiosna tuż za rogiem, więc pora na wielkie wietrzenie złych nawyków!. W marcu nasza szkoła zamienia się w zieloną strefę, bo rusza akcja EKO-KLASA – Razem dla Planety!.
Co to oznacza?
To proste – czas na ekologiczną rewolucję!
W każdej klasie wprowadzamy eko-zasady, dzięki którym nasza szkoła stanie się bardziej zielona niż łąka w maju! 
 
Fundacja BOŚ
Za wprowadzenie zasad eko-klasy odpowiada grupa EKoArt Team, której misją jest dbanie o środowisko i przekształcanie ekologicznych działań w codzienne nawyki. Dzięki zaangażowaniu zespołu, udało się pozyskać 5 tysięcy złotych od Fundacji BOŚ na realizację ekologicznych inicjatyw w naszej szkole! 
 Zasady EKO-KLASY:
 Nie bawimy się w świetliki – gasimy światło i wyłączamy sprzęty, kiedy nie są potrzebne!
 Woda to skarb – zakręcamy kran, bo Atlantyk i tak jest już wystarczająco duży.
 Śmieci na swoje miejsce – segregujemy odpady tak dobrze, że recykling będzie nam dziękował.
 
 SŁUPSK
Makulatura na wagę złota! 
To jeszcze nie koniec! Jako szkoła bierzemy udział w miejskiej akcji „Kochamy naturę i zbieramy makulaturę”! 
Zbieramy gazety, kartony, zeszyty i wszystko, co można przetworzyć! Jeśli połączymy siły, mamy szansę wygrać! Pokażmy, że Trójka jest EKO i walczmy o zwycięstwo! 
A to dopiero początek! Nasza szkoła podejmuje szereg nowych, ekologicznych inicjatyw.
 
 #polenergia  
 Szkolny Ogródek Ekologiczny
Rozpoczynamy prace nad naszym własnym ogródkiem ekologicznym, gdzie posadzimy warzywa i zioła. Projekt realizujemy dzięki wsparciu firmy Polenergia i przyznanym środkom finansowym.  Wkrótce każdy będzie mógł uczestniczyć w sadzeniu i pielęgnacji roślin!
 
 
Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
 
 Zielona Pracownia w ramach programu EkoCzynni
W ramach projektu EkoCzynni, nasza szkoła otrzymała 10 tys. zł od Fundacji PGNiG. Dzięki temu stworzymy Zieloną Pracownię, w której będziemy szyć ekologiczne torby oraz organizować warsztaty botaniczne. Zajęcia te pozwolą nam na jeszcze większe zaangażowanie w ekologiczną edukację!