Przedstawienie z okazji inauguracji
W piątek podczas uroczystej gali konkursu odbywającego się pod patronatem Pani Prezydentki Miasta Słupska wystąpili na scenie uczniowie naszej szkoły. Przedstawili humorystyczne epizody z życia i twórczości Witkacego. Scenariusz inscenizacji został opracowany na podstawie dramatów dwóch laureatek konkursu. Młodzi aktorzy, debiutanci, starali się oddać groteskowy klimat twórczości Witkacego, a także pokazać, że "interpretacja dzieła sztuki jest wolna, niestety także od sensu". Mimo tremy i obaw przed zaprezentowaniem się przed znakomitą widownią nasi uczniowie poradzili sobie doskonale.
Dziękujemy:Mateuszowi Trubaczowi, Hannie Wasińskiej, Marii Janikowskiej, Julii Trofimowicz, Helenie Czekaj, Annie Kaliszewskiej, Hannie Musioł, Poli Najmrockiej, Hannie Sroce, Julii Kłopotowskiej i Annie Kwiatkowskiej za poświęcony czas, zaangażowanie i młodzieńczy entuzjazm.
Praca z Wami na scenie była prawdziwą przyjemnością. Dziękujemy również Panu Dariuszowi Trubaczowi, który uwiecznił na zdjęciach te szczególne dla nas chwile artystycznych wyzwań.

Festyn Rodzinny w naszej szkole

W sobotę, 23 maja 2026 roku, dziedziniec naszej szkoły wypełnił się śmiechem, muzyką i wyjątkową, rodzinną atmosferą. Wszystko to za sprawą FESTYNU RODZINNEGO, którego motywem przewodnim stał się świat ludzkich uczuć i emocji. 
Główną ideą tego spotkania było pokazanie, jak silną i zgraną społeczność tworzymy, gdy szkoła i dom rodzinny działają razem. Wspólne świętowanie pozwoliło na integrację rodziców, opiekunów oraz grona pedagogicznego, a także stało się świetną okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Całe wydarzenie upłynęło pod znakiem wzajemnego zaufania, zrozumienia i serdeczności. Dziedziniec naszej szkoły dosłownie eksplodował paletą barw, a to za sprawą wyjątkowej oprawy wizualnej tego dnia. Uczniowie oraz ich najbliżsi zadbali o to, aby stroje odzwierciedlały głębszą symbolikę i idealnie współgrały z motywem przewodnim festynu, jakim był świat ludzkich uczuć. Dużo sportowych emocji dostarczył towarzyski mecz koszykówki, w którym naprzeciw siebie stanęli rodzice oraz nauczyciele. To spotkanie pokazało, że potrafimy świetnie ze sobą współpracować nie tylko na co dzień, ale też podczas wspólnej rywalizacji na boisku. Równolegle odbywały się licytacje unikalnych przedmiotów oraz voucherów. Każdy zakupiony produkt oraz wylicytowany przedmiot stał się realną cegiełką dołożoną do budowania jeszcze lepszej przestrzeni dla naszych dzieci, za co składamy serdeczne podziękowania. Mnóstwa wzruszeń dostarczyły chwile spędzone przy festynowej scenie, która stała się miejscem prezentacji dziecięcych pasji i talentów. Nasi uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny , a całe wydarzenie urozmaiciły liczne konkursy z nagrodami. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom szkoły za zaangażowanie w organizację tego dnia, a Rodzicom i Uczniom za liczne przybycie i świetną atmosferę. Wspólnie udowodniliśmy, że jako społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 potrafimy stworzyć naprawdę zgrany zespół!

Uroczyste wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Artystyczny Słupsk”
22 maja na Słupskich Bulwarach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Artystyczny Słupsk” zorganizowanym przez Liceum Plastyczne Drzewniak.
Z ogromną radością informujemy o sukcesach naszych uczniów:
 Kategoria klas I–III

 I miejsce – Iga Zgadzaj, kl. 2b

Wyróżnienia:
 Anastazja Miezianko, kl. 2b
 Karolina Zasempa, kl. 2b
 Jan Sosnowski, kl. 2b

 Kategoria klas IV–VI

Wyróżnienia:
 Anna Grzelak, kl. 6c
 Malina Wasilewska, kl. 6c
 Natalia Puchalik, kl. 6c

 Kategoria klas VII–VIII

Wyróżnienie:
 Izabela Araszkiewicz, kl. 7b
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów artystycznych! 
 

Sukces uczennic klasy 4a w konkursie wojewódzkim!
Miło nam poinformować, że dwie uczennice klasy 4a zostały wyróżnione w II Wojewódzkim Konkursie Językowo-Plastycznym „We are all Europeans – this year we’re visiting France”.
Tegoroczna odsłona wydarzenia poświęcona była Francji oraz jej znaczeniu w Unii Europejskiej i odbyła się pod honorowymi patronatami:
Anny Glinieckiej-Woś – Burmistrz Kobylnicy, europosłanki Magdaleny Adamowicz oraz europosłów Janusza Lewandowskiego i Piotra Müllera.
W konkursie udział wzięło aż 145 uczniów szkół podstawowych z regionu pomorskiego.
 Iga Rogalińska zdobyła III miejsce
 Karolina Sawicz zdobyła wyróżnienie
Naszą szkołę reprezentowały również:
 Ania Kaliszewska (kl. 6c)
 Liliana Sosnówka (kl. 6a)
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!