Jean Monnet Banner 1

 

 

W lutym i marcu w naszej szkole odbył się cykl zajęć poświęconych tematyce Unii Europejskiej, realizowanych w ramach projektu Odkrywając UE: Nasz wspólny dom.

Podczas lekcji języka angielskiego, w formule zajęć interdyscyplinarnych, uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat państw członkowskich UE, ich symboli narodowych oraz podstawowych informacji geograficznych i kulturowych. Jednym z elementów zajęć było rozpoznawanie i dopasowywanie flag do poszczególnych krajów, co pozwoliło utrwalić wiedzę w atrakcyjnej i angażującej formie.

Kolejnym etapem był quiz wiedzy o Europie, który wzbudził wiele emocji i zdrowej rywalizacji. Uczniowie pracowali w zespołach, wykazując się nie tylko znajomością faktów, ale także umiejętnością współpracy i logicznego myślenia.

Zrealizowane działania miały na celu rozwijanie kompetencji językowych, poszerzanie wiedzy o Europie oraz kształtowanie postawy otwartości, współpracy i odpowiedzialności za wspólnotę europejską.

 

***********

W październiku i listopadzie 2025 r. w ramach realizacji projektu Erasmus+ Jean Monnet Odkrywając UE: Nasz wspólny dom przeprowadzono wśród uczniów quiz sprawdzający wiedzę o Unii Europejskiej. Jego celem było zdiagnozowanie poziomu znajomości zagadnień związanych z historią integracji europejskiej, funkcjonowaniem wspólnoty, jej symboliką oraz znaczeniem UE w życiu codziennym obywateli. Wyniki quizu pozwoliły określić mocne strony uczniów, wskazać obszary wymagające wsparcia dydaktycznego oraz porównać poziom wiedzy w poszczególnych klasach. Analiza rezultatów stanowi podstawę do planowania dalszych działań edukacyjnych w ramach projektu, tak aby nauczanie o Unii Europejskiej było bardziej skuteczne, praktyczne i dostosowane do potrzeb uczniów na różnych etapach edukacyjnych.
Źródło quizu: „Europa Quest”: interaktywny quiz edukacyjny - Learning corner

Analiza quizu