7 czerwca 2017 roku klasy II b i III f wybrały się na wycieczkę do Fokarium  na Helu oraz do Farmy Strusiej w Kniewie.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Fokarium. Dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazie karmienia fok, podczas którego mogły też wysłuchać ciekawych informacji na temat życia tych zwierząt.  Później udaliśmy się na wystawę „Ssaki naszego morza”. Dużą atrakcją był tutaj film edukacyjny o zwierzętach morskich oraz ogromne akwarium, w którym pływały foki. Dzieci mogły przyjrzeć im się naprawdę z bardzo bliska.

Po dużej dawce nauki, nadszedł czas na kupowanie pamiątek, jedzeniu lodów oraz spacerze po plaży.

Z Helu wybraliśmy się do Kniewa na farmę strusi, gdzie mieszkają: lamy, emu, króliki, kozy, owieczki, osły, koń oraz około 50 strusi. Farmę dzieci zwiedzały wraz z przewodnikiem, który pomagał w karmieniu zwierzaków, organizował różne konkursy i opowiadał wiele ciekawostek dotyczących strusi. Podczas wizyty w Kniewie był również czas na kupowanie pamiątek i zabawy na świeżym powietrzu. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Był to dzień pełen wrażeń i nowych przeżyć!