Dnia 2 czerwca uczniowie klas IV b i IV e wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta. Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Dzieci na własną rękę mogły przeprowadzić doświadczenia, dzięki którym lepiej zrozumiały zjawiska występujące w przyrodzie oraz poczuły się przez moment jak prawdziwi odkrywcy. Swoją wiedzę dotyczącą tematyki morskiej uczniowie poszerzyli w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku, gdzie kierowali zdalnie sterowanymi modelami statków i jachtów, poznali specyfikę pracy w porcie, obejrzeli batyskaf oraz bawili się różnego rodzaju symulatorami. Dzieci poznały także historyczną stronę Gdańska. Zwiedziły Stare Miasto, zobaczyły Pomnik Neptuna i Żuraw.

Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał humor i zadowoleni, z plecakami pełnymi pamiątek, wrócili do domu.