„Być kobietą, być kobietą…”
Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych chwil i zdarzeń  w życiu … tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mężczyźni wszystkim Paniom i Koleżankom.
Z okazji Dnia Kobiet, który w tym roku przypada w niedzielę, uczniowie naszej świetlicy  zaprezentowali program artystyczny, ujawniając swoje zdolności aktorskie i muzyczne. Mogliśmy podziwiać występy taneczne, wiersze, humorystyczne scenki.
Z tej okazji uczennice naszej szkoły pokazały swoją wyjątkowość przynosząc swoje zdjęcia wykonane w kapeluszu. Każda Dama była niepowtarzalna I piękna!

Nasza świetlica pełni funkcję opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczną. Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich, w miłym i bezpiecznym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku i odrobienia prac domowych. Przygotowujemy uczniów do aktywnego udziału w życiu społecznym oraz samodzielności i otwartości na wiedzę. Propagujemy reguły komunikacji interpersonalnej, kształtujemy umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiania umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami.

Zawitała, zagościła wiosna piękna i radosna. W marcu, w naszej świetlicy zrobiło się kolorowo i słonecznie. Dzieci wykonywały wiosenne prace plastycznie.
W powietrzu czujemy zbliżającą się WIOSNĘ. W ogródkach pojawiły się pierwsze kwiatki – przebiśniegi, krokusy i prymulki. U nas w świetlicy  też Wiosna tuż, tuż.. Dzieci tworzyły  przebiśniegi  różnymi technikami: wyklejanie plasteliną,  malowanie farbami oraz wyklejanie białą i zieloną włóczką.