W ostatnich dniach listopada uczniowie klas 1-3 świętowali jeden z najbardziej znanych obrzędów - andrzejki. Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię. Wigilia Świętego Andrzeja była nocą magiczną, kiedy można było poznać swoją przyszłość. Właśnie wtedy dziewczęta mogły uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej ich przszłego zamążpójścia. Wróżby na andrzejki traktowały więc bardzo poważnie. Natomiast dzisiaj jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka. Najbardziej znane tradycje andrzejkowe to: przestawianie oraz rzucanie butów, obieranie jabłek, czy szukanie imienia ukochanej osoby na kartonowym sercu. W ten właśnie sposób bawili się uczniowie naszej szkoły. Były wróżby, przepowiednie, losowanie karteczek z symbolami przyszłych zawodów oraz częstowanie się ciasteczkami z wróżbą. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz zabawy przy muzyce.