W świetlicy jest bardzo ciekawie,
w świetlicy czas płynie zabawniej.
Kto często przebywa w świetlicy,
Nie snuje się sam po ulicy.
Tu czeka Cię przygód wiele.
Tu wokół są przyjaciele.
Tu bawisz się, uczysz, grasz,
Co dzień wiele przygód masz.
Możesz w teatrzyku być królewną, wróżką,
która bajki opowiada misiowi na uszko.
Możesz także, śpiewać, i mówić wierszyki,
możesz z Krzysiem zawirować w takt pięknej muzyki.
Kto lubi malować, chwyta akwarele,
namaluje lasek, chmurki, robi się weselej!
A gdy kłopot masz z ćwiczeniem z geometrii, z ortografii
Pani zawsze Ci pomoże, Bo wiele potrafi.
A więc spędzaj czas w świetlicy.
Baw się razem z nami,
a zapełnisz świat swój wokół przyjaciółmi, przygodami.

W miesiącu lutym, w oparciu o filmy video, różnorodne teksty naukowe oraz informacje przekazane przez panie ze świetlicy, uczniowie poznawali warunki panujące wokół obszarów podbiegunowych. Czytali fragmenty książek „Zaczarowana zagroda” i „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Okazało się, że uczniów interesują warunki życia na Dalekiej Północy. Poznali piosenkę pt. „Nie dla pingwina” oraz zabawę ruchową do piosenki. Wykonali z wycinanek i kartonu sylwetki pingwinów. Przed feriami uczniowie rozmawiali nt. bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Układali opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej „Niebezpieczna zabawa”. Zanim rozstaliśmy się na ferie, poczyniliśmy przygotowania do Walentynek. Walentynki, inaczej święto Zakochanych, pochodzą od imienia św. Walentego - patrona zakochanych. Zwyczaj Walentynek narodził się na Wyspach Brytyjskich, stamtąd przywędrował do Ameryki, a na początku lat 90-tych (konkretnie w 1992 roku) dotarł do Polski. Święto to obchodzone jest u nas 14 lutego i jest bardzo sympatyczne. W związku ze świętem postanowiliśmy wykonać różnorodne upominki z tej okazji i wręczyć je naszym ukochanym.
Wreszcie upragnione ferie!