Marzec

W tym miesiącu dużo się działo. Najpierw ważne święto wszystkich pań, dla których dzieci przygotowały inscenizację pt. „Życzenia kwiatów” oraz różnorodne upominki. Bawiły się przy piosence pt. „Bratki”.

Potem zapoznały się z historią oraz zabytkami naszego miasta.

Pierwszy dzień wiosny minął nam kolorowo i śpiewająco. Poznaliśmy wiele pięknych wierszy, piosenek o tematyce wiosennej. Tego dnia w naszej szkole korytarze podczas przerw zamieniły się w dyskotekę. Było bardzo wesoło.

Wiosną właśnie zauważamy gwałtowne zmiany w przyrodzie. Zieleni się trawa, zakwitają drzewa, kwiaty, po prostu natura kipi energią! Zwierzęta się ożywiają, wstają z zimowego snu, a ptaki wracają z ciepłych krajów. Mnóstwo ruchu! Jeśli pogoda dopisuje, korzystamy ze szkolnego boiska i placu zabaw.

Kiermasz wielkanocny w naszej szkole to m. in. owoc pracy plastycznej dzieci ze świetlicy. Miesiąc przed świętami ochoczo zabrały się do wykonania pięknych prac plastycznych, pocztówek, kogucików, baranków… ale co jest najważniejsze: cel, który temu przyświecał – przekazanie zarobionych pieniążków na szczytny cel charytatywny. Dzieci wspólnie z paniami zdecydowały, że   przekażą w ten sposób pieniądze dla chorej Natalki. Ważna jest chęć niesienia pomocy potrzebującym.