21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypomina nam wszystkim, że język jest dziedzictwem kulturowym, które warto szanować i chronić.

W dniach 21 - 24 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dni Języka Ojczystego.Uczniowie aktywnie brali  udział w zabawie.

Nauczyciele języka polskiego przygotowali szereg zajęć związanych z popularyzacją wiedzy o języku polskim. Udekorowaliśmy szkolne korytarze pracami naszych uczniów. Były to m.in. plakaty, ortograficzne zadania, "Wiersze z kapelusza", ortograficzne karty pracy. Podczas zajęć nie zabrakło ćwiczeń i zabaw literackich.

Obchodzone święto spełniło swoje zadanie: promowało dbałość o polszczyznę i poprawne zachowania językowe. Dziękujemy za udaną zabawę!

Nauczyciele języka polskiego