18 października 2023 r. klasy 4c i 5b, w ramach programu Poznaj Polskę, wyjechały do Gdyni.Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Experyment. Interaktywne wystawy zachęcały do odkrywania i poznawania świata. Warsztaty i pokazy, w których uczestniczyliśmy, uczyły i bawiły każdego, kto jest ciekawy świata i lubi zadawać pytania. Uczestniczyliśmy w zajęciach Kryptonim Experyment. Uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki o charakterze matematycznym, analizowali mapy oraz rozszyfrowywali zapisy w zaszyfrowanych notatkach. Zajęcia prowadzone były metodą escape room, podczas której uczniowie przechodzili przez poszczególne zadania. Aby rozwiązać kolejne łamigłówki musieli wykazać się spostrzegawczością i logicznym myśleniem, a także nawiązywać współpracę wewnątrz grupy. Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Daru Pomorza, który na stałe wpisany jest w miejski krajobraz Gdyni. Trójmasztowy żaglowiec jest jednym z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego ubiegłego wieku. Wejście na główny pokład i do wnętrz statku pozwoliło nam poznać z bliska warunki życia i pracy polskich marynarzy i kadry oficerskiej. Wycieczkę uważamy za udaną, bo łączyła w sobie elementy nauki, rozrywki, przygody i zabawy.