Uoczysta ceremonia pasowania na ucznia klasy I na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnorodnych konkurencjach, takich jak układanie wyrazów z sylab, składanie puzzli czy pokonywanie toru przeszkód, który obejmował przejście po linie.

Wspólna zabawa pozwoliła nie tylko sprawdzić zdolności najmłodszych, ale także umocniła ich więzi koleżeńskie.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrekcja szkoły. Każde dziecko zostało symbolicznie pasowane wielkim, kolorowym ołówkiem, co wywołało wiele emocji i uśmiechów na twarzach maluchów.

Zwieńczeniem uroczystości była piosenka pt. "Pierwszaczek", której wykonanie wzbudziło wielki entuzjazm wśród wszystkich obecnych, a szczególnie rodziców, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy.

Atmosfera była pełna emocji i radości.

Podczas wydarzenia zarówno uczniowie, jak i rodzice złożyli uroczystą przysięgę, podkreślając wagę wspólnej drogi edukacyjnej oraz wzajemnego wsparcia.

Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowy medal ufundowany przez Radę Rodziców.

Na zakończenie uroczystości uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do klasy na słodki poczęstunek.

Wspólne rozmowy i śmiech dopełniły ten piękny dzień pełen wzruszeń i radości.