WIOSENNY RAJD PIESZY Z PTTK

W sobotę 19 marca uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w rajdzie pieszym zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze. Celem rajdu było poszukiwanie śladów wiosny. Odbył się konkurs marzann symbolizujących odchodzącą zimę. Troje dzieci z naszej szkoły wygrało rakietki do badmintona. W trosce o środowisko nie wrzuciliśmy kukieł do rzeki lecz do śmietnika. Mamy nadzieję, że to wystarczy, by zima odeszła. Wędrowaliśmy przez las i obserwowaliśmy przyrodę, najwięcej widzieliśmy kaczek, ale był też jeden łabędź, może szukał żony... Grochówka na zakończenie wędrówki smakowała znakomicie. Na pamiątkę dostaliśmy znaczki z przebiśniegami. Pogoda dopisała, więc rajd możemy zaliczyć do udanych.